İsrail’in 8200 birimi; Söylentilerin yayıldığı, karakter suikastlarının yapıldığı ve dini ve siyasi çatışmaların oluşma noktası

İsrail’in 8200 birimi; Söylentilerin yayıldığı, karakter suikastlarının yapıldığı ve dini ve siyasi çatışmaların oluşma noktası

Siyonist rejim 8200 birimi, İsrail’de medya savaşlarından, söylentilerin yayılmasından, sosyal çatışmaların oluşmasından, sistemlerin hacklenmesinden, gizlice dinlenmesinden ve kodların çözülmesinden sorumlu bir istihbarat örgütüdür.

8200 biriminin kuruluşu:
Bu birim, 1952’de, İsrail rejiminin kurulmasından sadece dört yıl sonra, Amerikan teçhizatı kullanılarak tesis edildi. 8200 birminin daimi merkezi Tel Aviv’in kuzeyindeki Glilot’ta bulunmaktadır.
8200 birimi, İsrail Savaş Bakanlığı’nın güç sayısı bakımından en büyük birimidir. Bu örgütün üyelerinin çoğu 16-18 yaş arası gençlerdir.
Defense News’e göre İsrail, 2003’ten beri 8200 biriminde binlerce lise öğrencisini işe almıştır.
8200 biriminin görevleri:
8200 biriminin güçleri, Siyonist düşünceleri yaymak, Doğu dünyası ve İslam dünyasına sızmak, Doğu ve Müslüman toplumlarına karşı kültür ve düşünceleri zehirlemek, ahlaki, insani ve ideolojik değerlere saldırmak amacıyla kullanılmaktadır. Aslında İsrail, sosyal medyada Hindistan ve Pakistan, Çin ve Japonya gibi farklı milletler ile İslami topluluklar arasında bir çatışma yaratarak, İsrail’in yayılmacılığını ve cinayetlerini daha sakin bir şekilde gerçekleştirmesine fırsat sağlamak için bir siber ordu kurmuştur. 

Halihazırda 8200 biriminin yüzlerce üyesi, farklı ülkelerdeki sosyal medya kullanıcılarının kisvesi altında söylenti yaymakla, bağımsız ülkelerin liderlerine karakter suikasti düzenlemekle, dini ve siyasi çatışmalar oluşturmak vb. işlerle meşgul. Bu birim aynı zamanda Siyonist rejime karşı çıkan ülkelere saldırmak için kötü amaçlı yazılım oluşturmak ve kullanmaktan da sorumludur.
Bu programlar arasında bu birimin “Stuxnet” virüsünü kullanarak İran İslam Cumhuriyeti’nin barışçıl nükleer programını bozma girişimine değinmek mümkün.
Rayelyom gazetesi, Siyonist kaynaklardan naklen, 8200 biriminin İran İslam Cumhuriyeti’ni siber ve elektronik savaşta en önemli rakibi ve düşmanı olarak gördüğünü duyurdu.
Bu kaynaklara göre 8200 biriminin pek çok gücü, Farsça dahil farklı ülkelerin dillerini akıcı bir şekilde konuşabilmektedir.
Raporlar, İsrail rejimi ordusunun İran İslam Cumhuriyeti’ne karşı sosyal medyayı zehirlemek amacıyla askerlerine ilkokuldan itibaren Fars dilini öğrettiğini gösteriyor.
İran nizamının siyasi şahsiyetlerine karşı yorum bırakmak ve medya dalgası oluşturmak, dünyada İran’a yönelik sömürgecilik karşıtı bakış açısını zayıflatmak bu grubun faaliyetlerine örnek olarak verilebilir.
Bu faaliyetlere ek olarak, bu kişiler casusluk amacıyla farklı ülkelerdeki aktif kullanıcıları bir araya toplayıp izlemektedir.
Bu birimin diğer faaliyetlerinden biri de Batı Asya bölgesinde çok sayıda terör operasyonunu yönetmektir.
2010 yılında New York Times, Amerikalı bir güvenlik yetkilisinden naklen bu birimin Suriye topraklarındaki  operasyonlarını duyurdu.
New York Times’a göre 2007 yılında 8200 birimi, veri toplama yoluyla İsrail Hava Kuvvetlerine Deyrelzor’daki Suriye nükleer tesisini hedef alması için gerekli bilgileri sağladı.
İsrail güvenlik kaynaklarına göre bu birim, bölge ülkelerindeki terör operasyonlarında da İHA kullanıyor.
İsrailli yazar, gazeteci ve askeri-güvenlik uzmanı Yossi Melman bu konuda şunları söyledi: “İsrail’de 8200 biriminin bulunmadığı hiçbir istihbarat operasyonu yoktur ve İsrail dışındaki her askeri operasyon 8200 biriminin kapsamındadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 6 =