Irak Direnişi’nden İsrail’e iki ayrı operasyon

Irak Direnişi’nden İsrail’e iki ayrı operasyon

Irak’taki İslami Direniş, İsrail’in Ramat David Hava Üssü’ne ve Aşdod kentine operasyon düzenlediklerini duyurdu.

Irak İslami Direnişi, direniş savaşçılarının insansız hava araçlarını kullanarak, işgal altındaki Hayfa’da bulunan Ramat David Hava Üssü’nü hedef aldığını duyurdu.

Ramat David Hava Üssü’ne operasyon düzenlediklerini açıklayan Irak Direnişi, “düşman kalelerini yok etmeye devam etme kararlılıklarını” bildirdi.

Direniş, operasyonun, “işgale karşı direnme, Gazze halkını destekleme ve İsrail işgalinin çocuklar, kadınlar ve yaşlılar da dahil olmak üzere Filistinli sivillere karşı işlediği katliamlara yanıt verme yaklaşımının bir devamı olduğunu” vurguladı.

İsrail ordusunun ana askeri üslerinden biri olan Ramat David Hava Üssü, işgal altındaki toprakların kuzeydoğusunda yer almaktadır. Üssün İsrail ordusunun 109, 110, 117 ve 193. filolarının yeri olduğu söyleniyor.

Irak İslami Direnişi ayrıca, işgal altındaki toprakların orta kesiminde yer alan Aşdod kentini de hedef aldıklarını duyurdu.

Irak İslami Direnişi çarşamba günü yaptıkları bir açıklamayla da direniş savaşçılarının işgal altındaki Hayfa Havaalanı’nı insansız hava araçlarıyla hedef aldığını duyurmuştu.

Direniş bu operasyonun da “Gazze’deki halkımızı desteklemeyi ve savunmasız Filistinli sivillere yönelik Siyonist katliamlara misilleme yapmayı amaçlayan işgale karşı operasyonların ikinci aşamasının bir parçası” olduğunu belirtmişti.

Irak Direnişi, son haftalarda Kiryat Shmona, Rosh Pina ve birkaç İsrail hava üssünü hedef aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − twelve =