Gazze’de insanlık dramı her geçen gün büyüyor

Gazze’de insanlık dramı her geçen gün büyüyor

Hamas’ın İsrail’e karşı başlattığı ‘Aksa Tufanı’ operasyonunun ardından işgalci İsrail’in Gazze’ye yönelik hava saldırıları sürerken DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, Gazze’de savaşın başladığı 7 Ekim 2023’ten bu yana 27 çocuğun yetersiz beslenme nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

Ramazan ayında da, İsrail ve Hamas arasındaki savaşta hayatını kaybeden sivillerin sayısı her geçen gün artarken bölgeye yardım girişinin engellenmesi nedeniyle büyük bir “insani felaket” yaşanıyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, sosyal medya hesabından Gazze’deki çocuk ölümlerine ilişkin paylaşımda bulundu.

Ghebreyesus, Gazze’de savaşın başladığı 7 Ekim 2023’ten bu yana 27 çocuğun yetersiz beslenme nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

“Ekim 2023’ten bu yana Gazze’de 27 çocuğun yetersiz beslenmeden öldüğü bildirildi.” ifadesini kullanan Ghebreyesus, hemen ateşkes sağlanmadığı ve yardımların dağıtımının artırılması için güvenlik tesis edilmediği takdirde bu sayının daha da artacağı uyarısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − four =