Devrim Muhafızları Genel Komutanı’ndan İsrail’e uyarı

Devrim Muhafızları Genel Komutanı’ndan İsrail’e uyarı

Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, İran’ın Şam’daki konsolosluk binasını hedef alan Siyonist İsrail’i uyardı.

Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, Tahran’da Dünya Kudüs Günü için düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

Tümgeneral Selami, Washington destekli Siyonist rejimin Gazze’deki cinayetleri nedeniyle İslam alemi ve dünya genelinde ABD ve İsrail’e karşı öfkenin arttığını söyledi.

Siyonist rejimin, Amerika’nın sağladığı suni teneffüsle ayakta kaldığını belirten Tümgeneral Selami, yardımların kesilmesi halinde rejimin yıkılacağını kaydetti.

Tümgeneral Selami, sözlerine şöyle devam etti:

”Batı’dan destek alan Siyonist rejim, Arap ülkelerinin büyük ordularıyla yaptığı savaşlarda Filistin topraklarının önemli bir bölümünü işgal etti ancak bugün yaşam ile ölüm arasında ince bir çizgidedir.

Siyonistler ve müttefiki Amerika, çok fazla Müslümanı öldürmek ve onları yerlerinden etmekle hayatlarını idame ettirebileceğini sanıyorlar ama gerçekte onların hayallerinin tam tersi olur.

Gazze’nin coğrafyası haritada küçük ancak politik coğrafyası çok büyüktür, tarihte destansı bir direniş gösteren Filistin halkına dünyada çapında büyük manevi destek artmıştır.

Ölüm kalım mücadelesi veren İsrail Gazze’deki savaşa devam ederse veya geri çekilse  yine başarısız de olacaktır.’’

Gazze içinden mesajlar aldıklarını anlatan Tümgeneral Selami, Filistinlilerin mesajında ”Direnişi sürdürme konusunda sorunumuz yok. İşgal rejimini Gazze’ye gömeceğiz.” ifadesine yer verildiğini aktardı. 

İranlı komutan, Yüce Allah’ın vaadinin mutlaka gerçekleşeceğine dikkati çekerek, ”Eninde sonunda Filistin halkının toprakları ve mülkleri onlara iade edilecektir ve Siyonistleri kurtarmanın hiçbir yolu yoktur. Siyonistler savaşla yaşam arasında seçim yapamazlar, onların yolu teslim olmaktır.’’ açıklamasını yaptı.

Siyonistlere seslenen Tümgeneral Selami, ”Siyonist rejim düzenlediği komploların etkilerinden kaçamaz. Bu rejim, krizleri genişleterek güvenliğini garanti edemeyeceğini anlamalıdır.” diye konuştu.

Tümgeneral Hüseyin Selami, İran’ın Şam’daki konsolosluk binasını hedef alan Siyonist İsrail’e uyarıda bulunarak, İsrail rejiminin saldırısının yanıtsız kalmayacağını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − eleven =