Velâyet Semaları Savunucuları-1402’nin Ortak Hava Savunma Tatbikatı’nın Sona Ermesi

Velâyet Semaları Savunucuları-1402’nin Ortak Hava Savunma Tatbikatı’nın Sona Ermesi

Velayet Semaları Savunucuları-1402’nin ortak uzmanlaşmış hava savunma tatbikatının sözcüsü, bu tatbikatta silahlı kuvvetlerin savunma alanındaki yeni girişim ve kabiliyetlerinden başarıyla yararlanıldığını vurgulayarak tatbikatın sona erdiğini açıkladı.

IRNA savunma alanında bildirdiğine göre, Velayet Semaları Savunucuları-1402’nin ortak uzmanlaşmış hava savunma tatbikatının sözcüsü General Abbas Ferecpur, bu tatbikatta yürütülen program ve operasyonlara ilişkin tatbikatın sona erdiğini bildirerek şunları söyledi: Velayet Semaları Savunucuları-1402 Tatbikatı, hava savunma alanında ortak planlama ve tüm ilgili silahlı kuvvetlerin varlığı ile gerçekleşti, belirlenen tüm hedeflere ulaştık.
Abbas Ferecpur şunları söyledi: Bu tatbikatta; gezici ve insansız hava araçları, uzun menzilli akıllı mühimmat, çok düşük radar kesiti alanına ve saldırma gücü olan çeşitli kabiliyetlere sahip İHA’lar alanında çeşitli tehditlerle yüzleşme pratikleri gerçekleştirildi. Operasyon güçleri, keşif, tanımlama, çatışma ve imha aşamalarında çok başarılı oldular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + ten =