Türkiye’daki Mossad Casusları Dosyasında Yeni Detaylar

Türkiye’daki Mossad Casusları Dosyasında Yeni Detaylar

Türkiye merkezli Sabah Gazetesi, geçtiğimiz günlerde gözaltına altına aldığı 34 Mossad ajanının, Filistin direnişine destek verenleri takip ederek fotoğrafladığını ve her bir fotoğraf için 100 dolar aldıklarını bildirdi.

Türkiye merkezli Sabah Gazetesi, İsrail Dış İstihbarat Servisi MOSSAD’ın Türkiye’de Filistinlilere yönelik eylem hazırlığında olduğunu tespit eden Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) İstanbul Emniyeti ile birlikte 8 ilde gerçekleştirdiği ve 34 kişinin gözaltına alındığı “Köstebek” operasyonunun detaylarını paylaştı. Üç yıldır Mossad’ın Türkiye’de yürüttüğü yasadışı faaliyetlerine operasyonlar düzenleyen MİT, Filistinlilere yönelik eylemlerde kullanılmak üzere Türkiye’de yabancı uyruklu elemanların temin edildiğini belirledi.

 Geçtiğimiz günlerde Siyonist rejim liderinin Filistinli ailelere her nerede olursa olsun operasyon için MOSSAD’a talimat verdiğini açıklamasıyla, Türk hükümeti kendi ülkesinde yapılabilecek herhangi bir operasyon için Siyonist rejime uyarıda bulunmuştu.

Sabah Gaztesi’nin haberinde “MOSSAD’ın sosyal medyada detay verilmeden paylaştığı iş ilanları veya linklerle kullanılmaya uygun kişileri eleman olarak aldığı, seçilen kişilerin ihanet duygusuna kapılmaması ve psikolojik olarak rahatlaması amacıyla yüklü miktarda ödemelerle desteklediği tespit edildi. Türkiye’ye giremeyen MOSSAD ajanlarının eleman olarak aldıkları kişileri yurtdışında lüks otellerde ağırlayıp görüştüğü, bu kişilere takip, gözetleme, foto dokümanter, keysing, raporlama gibi eğitimler verdikleri anlaşıldı.” ifadeleri yer aldı.

Haberin devamında “İsrail servisinin, kaynaklarıyla sadece yazılı iletişim kurduğu ödemelerde ise yine sosyal medya ilanlarıyla temin ettikleri canlı kuryeleri kullandığı saptandı. Para transferlerinin illegal bahis veya kumar parası olduğunu söyleyerek canlı kuryelerin ikna edildiği bildirildi. İsrail istihbaratının kripto para ve havale sistemini kullanarak paranın izini kaybettirmeye çalıştığı öğrenildi. Elemanlarına Türkiye’deki İsrail’e muhalif ve Filistinli ailelerin ev adresi tespiti ve fotoğraflamalarının yaptırıldığı, fotoğraf başına 100 dolar ödeme yapıldığı, IP adresi ve wi-fi şifrelerinin ele geçirilmesi, hedef bölgelerdeki kameraların hacklenmesi için yüklü miktarda para ödendiği ortaya çıktı.” denildi.

Ayrıca haberde MOSSAD’ın insan kaçaklığı üzerinden de çalışmalar yürüttüğü belirtilerek “İsrail İstihbarat Servisi’nin, taktik elemanlarına yaptırdığı görevlerin yanı sıra Türkiye’deki eylemlerde kullanılmak üzere İran ve Irak sınırından Türkiye’ye kaçak insan ve mal geçirme planı da deşifre oldu. MOSSAD’ın eylemlerde mülteci kullanmayı planladığı ve gözaltına alınan şüphelilere yapılacak eylemlere ilişkin güvenli ev bulmaları, eylemde kullanmak için ambulans şirketi ayarlanması gibi hazırlıkları da yaptırdığı kaydedildi.” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen − three =