Ordunun 2 Yeni Füzede Seri Üretim Planı

Ordunun 2 Yeni Füzede Seri Üretim Planı

 İran Kara Kuvvetleri Komutanı, Genelkurmay Başkanlığı tarafından onaylanan 2 tip füzenin yapım aşamalarının tamamlandığını ve yakın zamanda görücüye çıkarılıp seri üretimine başlanacağını bildirdi.

Tuğgeneral Kiyumers Heyderi, İRNA muhabirine verdiği röportajda Kara Kuvvetlerinin planları hakkında “Bu güç her yıl birçok tatbikat düzenliyor ve 5 Ekim’de tamamladığımız insansız hava araçları tatbikatı oldukça başarılı geçti.” açıklamasında bulundu.

Yıl sonuna kadar kara kuvvetlerinin birçok birliğinde tatbikat yapılacağını belirten Heyderi, yıl sonunda medyada yayınlanacak büyük bir tatbikat gerçekleştireceklerini ifade etti.

Kara Kuvvetleri’ne ait füze, drone ve topçu birliklerinin sınırlarda konuşlandırılması hakkında da konuşan Tuğgeneral “Ülkenin güvenliğinin istikrarı ve birliklerin hazırlığının sürdürülmesi ve geliştirilmesi için sınırlarda konuşlanma sorumluluğunu kabul ettik, ve buna esasen şu anda sınırlarda kara kuvvetlerine bağlı 11 seyyar ve taarruz tugayı konuşlanmış durumda.” açıklamasında bulundu. Heyderi, bu birliklerin konuşlandırılmasının kendilerine karşı bir tehdit unsuru bulunmasıyla değil, istihbarat ve istikrarlı güvenlik amacıyla konuşlandırıldığını ifade etti.

Kara kuvvetleri füze birimlerinin oluşturulmasıyla ilgili de bilgi veren Tuğgeneral Heyderi “Genelkurmay Başkanlığı tarafından onaylanan iki tip füzenin Kara Kuvvetleri’nde yapımı tamamlandı. Yakın gelecekte görücüye çıkarılıp seri üretimine başlanılacak.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + nineteen =