Kassam Tugaylari Lideri Dayf’ten Dünya Kudüs Günü için çağrı

Kassam Tugaylari Lideri Dayf’ten Dünya Kudüs Günü için çağrı

Siyonist İsrail’in Gazze’ye yönelik acımasız ve barbarca saldırılarının 173’üncü gününde Hamas’ın askeri kanadı İzeddin el-Kassam Tugayları’nın lideri Muhammed ed-Dayf’in önemli mesajı yeniden yayınlandı.

Hamas’ın askeri kanadı İzeddin el-Kassam Tugayları’nın lideri Muhammed ed-Dayf, Arap ve İslam dünyasındaki Müslümanları Filistin’e doğru yarın değil, hemen şimdi akın etmeye çağırdı.

Dayf’ın 7 Ekim’deki sesli mesajı, Hamas’ın Telegram hesabında yeniden yayınlandı.

Kassam Tugayları lideri Dayf, mesajında Ürdün, Lübnan, Mısır, Cezayir, Mağrip, Pakistan, Malezya, Endonezya ile Arap ve İslam dünyasının her yerindeki insanlara çağrıda bulundu.

Dayf, “Filistin’e doğru yarın değil, şimdi akın etmeye başlayın ve kısıtlamalar, sınırlar veya ülkelerin rejimleri sizi Mescid-i Aksa’nın kurtarılmasına katılma şerefinden mahrum etmesin.” dedi.

Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları, 7 Ekim 2023’te işgal rejimine “Aksa Tufanı” isimli geniş kapsamlı bir operasyon başlattığını açıklamıştı.

Muhammed Dayf, 7 Ekim tarihinde yaptığı açıklamada işgal güçlerinin Filistinlileri hedef alan cinayetlerine ve Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınlara misilleme olarak “Aksa Tufanı” operasyonunun başladığını duyurdu. 

Düşmanın Mescid-i Aksa’yı kirlettiğini ve kadın murabıtlara saldırdığını belirten Ed-Dayf, işgalcilere daha önce uyarıda bulunduklarını söyledi. İşgal güçlerinin Filistinli sivillere yönelik yüzlerce katliam gerçekleştirdiğini kaydeden Dayf, “Bugün El-Aksa’nın öfkesi, ümmetimizin ve kahraman mücahitlerimizin öfkesi patladı. Bu sizin gününüz. Düşmana vaktinin sona erdiğini anlatın” şeklinde konuştu.

Muhammed Dayf, Batı Şeria’da işgal güçleriyle yürütülen güvenlik koordinasyonuna bugünden itibaren son verilmesini istedi ve elinde silah olan herkesin silahını çıkarmasının vaktinin geldiği ifade etti.

El-Kassam Tugayları komutanlarının işgalcilerin cinayetlerine son verme kararı aldıklarını bildiren Ed-Dayf, Müslümanlara da seslenerek sınır tanımadan Filistin’e doğru akın etmeye ve Mescid-i Aksa’yı işgalden kurtarma şerefine nail olmaya davet etti.

İşgal ordusu da ayını tarihte onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattığını bildirmişti.

İsrail rejiminin 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 280’i çocuk, 9 bin 340’ı kadın olmak üzere 32 bin 490 Filistinli katledildi, 74 bin 889 kişi yaralandı.

Enkazda halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 − 4 =