İşgalcilerin Mescid-i Aksa zulmü sürüyor: Cuma namazı kılınmasını 14 haftadır kısıtlıyorlar

İşgalcilerin Mescid-i Aksa zulmü sürüyor: Cuma namazı kılınmasını 14 haftadır kısıtlıyorlar

İsrail, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’da cuma namazı kılmak isteyen Filistinlilere yönelik geniş kısıtlamalarını 14. haftada da sürdürüyor. İsrail polisi, cuma namazı kılmak için Mescid-i Aksa’ya giremeyip Vadi el-Cevz Mahallesinde namaz kılmak zorunda kalan Filistinlilere gaz bombalarıyla müdahale etti.

1/ 17

İsrail, işgal altındaki Doğu Kudüs’te cuma namazını Mescid-i Aksa’da kılmak isteyen Filistinlilere yine kısıtlamalar getirdi.

2/ 17

İsrail polisi, Filistinlilerin Aksa’ya girişini engellemek için kentin birçok noktasına konuşlandı.

3/ 17

Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesi girişlerine bariyerler kuran İsrail güçleri, Mescid-i Aksa’ya sadece yaşlıların girmesine izin verdi.

4/ 17

İsrail güçleri Mescid-i Aksa’nın dış kapılarına da kontrol noktaları kurdu.

5/ 17

Çok sayıda polis, Eski Şehir yakınlarındaki Vadi el-Cevz Mahallesi’nde konuşlandı ve ibadet edenlerin hareketini engelledi.

6/ 17

İsrail polisi, Mescid-i Aksa’ya giremeyip cuma namazını sokakta kılmak isteyenlere karşı göz yaşartıcı gaz kullandı ve bazılarını darbetti.

7/ 17

Görgü tanıkları, İsrail polisinin Kudüs’teki Ras el-Amud Mahallesi’nde namaz kılan bir Filistinliyi darbettiğini ve gözaltına aldığını aktardı.

8/ 17

Kısıtlamalar nedeniyle Aksa’nın avlusu ve mescit kısmının kısmen boş olması dikkati çekti.

9/ 17

İsrail polisi, Gazze Şeridi’ne saldırı başlattığı 7 Ekim’den bu yana 14 haftadır on binlerce kişinin Mescid-i Aksa’ya ulaşmasını engelleyen ciddi kısıtlamalar uyguluyor.

10/ 17

11/ 17

12/ 17

13/ 17

14/ 17

15/ 17

16/ 17

17/ 17

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 3 =