‘Su içmek kanser yapar’ dedi sosyal medya yıkıldı! Uzmanı açıkadı

‘Su içmek kanser yapar’ dedi sosyal medya yıkıldı! Uzmanı açıkadı

“Su içmek kanser yapar, su içmek şeker yapar, romatizma yapar, alzheimer yapar.” sözleriyle yaptığı paylaşımla sosyal medyaya damga vuran ve herkesi şaşırtan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Gürkan Kubilay nedenini tek tek açıkladı. Peki su içmek zararlı mı? Su içmenin zararları nedir? İşte detaylar…

İç Hastalıkları Uzmanı Gürkan Kubilay’ın yayınladığı ‘su’ videosu dikkat çekti.  Su içmenin kanser yaptığını iddia eden uzman doktor, “Su içmek kanser yapar, şeker yapar, romatizma yapar, alzheimer yapar.” dedi.  Plastik şişelerin içinde bulunan suların içinde yüz bin plastik parçası olduğunu iddia eden doktor, Kolombiya Üniversitesi’nin araştırmasını referans gösterdi.

İşte İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Gürkan Kubilay’ın o sözleri;

“Su içmek kanser yapar, yetmedi su içmek şeker hastası da yapar, o da yetmedi su içmek troidlerinizi bozar. O da yetmedi siz su içerek gelecekte alzaimer da olabilirsiniz. Su içmek romatizmal hastalıklara da yol açabilir. ‘Hocam ne diyorsunuz?’ dediniz değil mi? Söyleyeyim; Sizin plastik şişelerin içinde içtiğiniz o suların içerisinde 1 litresinde 100 bin plastik parçası oluyor.

Artık son gelişen teknolojiyle o 1 litre suyun içinde ne kadar küçük parçalar olduğunu saptamak mümkün. Kolombiya Üniversitesi bundan bir hafta önce bir yayın yayınladı ve gerçekten plastik parçaların çok büyük sıkıntı olduğunu söyledi. Bu plastik parçalar enflamasyona yol açtığı için de sonunda başta söylediğimiz hastalıklara yol açıyor. Onun için su içerken olabildiğince doğal kaynaklar ve şişe kullanmaya dikkat edin.”

PEKİ SU İÇMEK ZARARLI MI?

Fazla su içmek böbreklerin aşırı çalışmasına, vücuttaki sodyum, potasyum ve birçok mineral dengesinin bozulmasına neden olur. Tüm bunlara bağlı olarak vücuttaki tüm işlevsel faaliyetler olumsuz bir şekilde etkilenir. Günde 2-3 litreden fazla su içmemeye dikkat edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × five =