Siyonist Yerleşimciler Netanyahu’nun İstifasını istedi

Siyonist Yerleşimciler Netanyahu’nun İstifasını istedi

Siyonist Rejim medyası Pazartesi günü, Binyamin Netanyahu’nun istifasının ve işgal altındaki topraklarda erken Knesset (Parlamento) seçimlerinin yapılmasının gerekliliğini vurgulamak için yerleşimcilerin gösteri düzenlediğini bildirdi.

Siyonist yerleşimciler, Pazartesi günü Şas Partisi Genel Başkanı Aryeh Deri’ nin evinin önünde toplanarak Binyamin Netanyahu’nun görevden alınmasını ve erken ‌‌‌(Knesset) seçimlerinin yapılmasını talep etti.

Gazze savaşının başlangıcından bu yana işgal altındaki bölgelerdeki birçok kent, yerleşimcilerin özellikle de Siyonist esirlerin ailelerinin, Netanyahu’nun kabinesine ve erken seçim taleplerine karşı gösterilerine tanık olmaktadır.

İşgal altındaki bölgelerde yaşayanların Netanyahu’ya karşı gösterileri Pazar gecesi evinin önünde şiddet olaylarına dönüştü ve polis güçleri Siyonist Rejim Başbakanını protesto eden göstericilere müdahale etti.

Pazar gecesi Knesset önünde toplanan binlerce protestocu, Netanyahu’nun istifasını ve erken seçim yapılmasını talep etti. 

Siyonist rejim kanalı Kanal 12, güvenlik güçlerinin çok sayıda göstericiyi gözaltına aldığını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − 11 =