Siyonist rejimin cinayetleri devrimci hukukçular tarafından kınandı

Siyonist rejimin cinayetleri devrimci hukukçular tarafından kınandı

Siyonist rejimin cinayetlerini kınayan ve Gazze Şeridi’nin mazlum halkına destek veren, Tahran’daki BM binası önünde ülke çapında bir devrimci hukukçular mitingi düzenlendi.

İranpress haber ajansının bildirdiğine göre dün Pazar günü Tahran’daki BM  binası önünde bulunan devrimci hukukçular, “Allahu Ekber”, “İsrail’in cinayeti Amerika’nın cinayetidir”, “Bütün bu öldürme ve yağma Amerika tarafından destekleniyor”, “IŞİD, Tekfirci ve Siyonist, üç Amerikan unsuru” ,” İsrail’e ölüm”,” Amerika’ya ölüm” haykırışları ile Gazze’de derhal ateşkes yapılmasını istediler.

Mitingde hazır bulunan birçok devrimci hukukçu ve avukat da bir konuşma yaparak, uluslararası toplumun Siyonist rejimin Gazze Şeridi’nde işlediği cinayetleri kınaması gerektiğini vurguladı.

Bu toplantıda hazır bulunan devrimci hukukçuların temsilcileri de Tahran’daki BM temsilciliğine bir şikayet metni iletti.

Mitingin sonunda Siyonist rejimin cinayetlerini kınayan ve Gazze Şeridi’nin mazlum halkına destek veren Farsça ve İngilizce bir bildiri okundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 1 =