Reisi’den ABD’nin Red Kararına Tepki

Reisi’den ABD’nin Red Kararına Tepki

 Cumhurbaşkanı Reisi, BM Güvenlik Konseyi’nde Gazze’ye yönelik insani ateşkes planının oylamasında ABD’ni red oyunu sert bir dille eleştirdi.

Gazze için ateşkes planının oylamasında red oyu kullanan tek ülke ABD’nin tutumuyla ilgili olarak İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ayetullah Reisi  konuyla ilgili olarak tepkisini sosyal medya üzerinden paylaştı. Reisi paylaşımında ” Gazze’de kadın ve çocukların öldürülmesinin en büyük destekçisi ABD’dir” dedi.

Resmi hesabından paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Reisi Gazze Şeridi’nde acil ateşkes kararını reddeden ABD’nin insanlık karşıtı eylemine  “ABD, Gazze’de masum kadın ve çocukların vahşice öldürülmesinin en önemli destekçisi olduğunu gösterdi.” ifadeleriyle tepkisini gösterdi.

Reisi’nin paylaşımında ayrıca, Filistin’deki Siyonist savaş suçlarının durdurulması yönündeki küresel talebe rağmen ABD, Güvenlik Konseyi’ndeki ateşkes kararını veto ederek, bu savaşın ve suçların asıl kökeninin ve toplu katliamının makinesinin yakıtı olduğunu kanıtladığını gösterdiğini de belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + 15 =