Lübnanlı bir Hizbullah mücahidinin Siyonist saldırısında şehit edilmesi

Lübnanlı bir Hizbullah mücahidinin Siyonist saldırısında şehit edilmesi

Soykırımcı İsrail rejiminin Lübnan’ın güneyine düzenlediği saldırıda bir Hizbullah mücahidi şehit oldu.

İRNA haber ajansının bildirdiğine göre Lübnan Hizbullah hareketi Salı günü yaptığı açıklamada, bu hareketin mücahitlerinden “Hadi” lakaplı “Hüseyin Rıza Yusuf”un, Siyonist rejim ordusunun Lübnan’ın güneyindeki “El Hayyam” bölgesine saldırısında şehit düştüğünü duyurdu. 

Lübnan Hizbullahı ayrıca, Gazze Şeridi’ndeki direnişçi Filistin halkına destek vermek amacıyla bu hareketin mücahidlerinin, iki kez Siyonist askerlein El Malkiye üssündeki toplanma yerini roket ve füze saldırılarıyla hedef aldığını duyurdu.

Siyonist rejim, 7 Ekim’den itibaren Batılı ülkelerin tam desteğiyle Gazze Şeridi’nde ve Batı Şeria’da savunmasız ve mazlum Filistin halkına karşı büyük bir katliam başlattı. Uluslararası toplumun ve insan hakları kurumlarının İsrail’in suçlarına karşı sessiz kalması ise Filistinli kadın ve çocukların bu gayri meşru rejimin savaş makinesi tarafından öldürülmesinin devam etmesine neden oldu.

Buna karşı Gazze Şeridi’ndeki Filistin direnişi ile Lübnan, Irak, Yemen ve Suriye’deki diğer direniş grupları da bu cinayetler karşısında sessiz kalmayacaklarını ve Siyonist işgal rejiminin bu suçların bedelini ödeyeceğini açıkladılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven − 1 =