Kirman’daki terör eylemi ülkede güvensizlik yaratmak için yapıldı

Kirman’daki terör eylemi ülkede güvensizlik yaratmak için yapıldı

 İran Devrim Muhafızları Ordusu tarafından dün Kirman kentinde düzenlen terör saldırısı ile ilgili yayınlanan bildiride “Kirman’daki terör eylemi ülkede güvensizlik yaratmak için yapıldı” ifadesi kullanıldı.


IRNA’nın haberine göre, İran Devrim Muhafızları Ordusu dün Kirman kentinde düzenlen terör saldırısı ile ilgili bir bildiri yayınladı.

Bildiri de şu ifadeler kullanıldı:

“Dün Kirman kentinde direniş şehidi Şehit General Hacı Kasım Süleymani’nin dördüncü şehadet yıldönümü töreni sırasında ülkenin dört bir yanından gelen çok sayıda ziyaretçinin şehit olmasına ve yaralanmasına yol açan terör suçu ülkede güvensizliği artırmak ve Şehit Süleymani’ye karşı büyük sevgi duyan İran milleti ve özellikle de gençlere karşı intikam almak için yapılan kör ve kin dolu bir eylemdir.

Korkak düşmanlar şunu bilmelidir ki, Şehit Süleymani, İranlıların ve onun yolunu devam ettiren diğer insanların kalplerinde ve ruhlarında islam düşmanlarına karşı birlik ve direnme için yaktığı meşale hiçbir zaman sonmeyecek ve bu ateş düşmanların şeytani amaçlarını yakacaktır.

Bu terör saldırısından dolayı başta İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamaney’e ve şehit olanların ailelerine ve İran halkına başsağlığı diliyor ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Kirman’daki korkunç terör olayı, Şehit Süleymani’nin (yaşayan) Kasım Süleymani’den düşmanlar için daha tehlikeli olduğunu gösterdi.

Şüphesiz şehitlerin kanı, Şehit Süleymani mektebinde yürüyenleri suçluların kesin ve adil bir şekilde cezalandırma konusunda daha kararlı kılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + seven =