Kirman Terör Saldırısı Faillerinin Tespiti ve Kovuşturulmasına İlişkin Rapor Reisi’ye Sunuldu

Kirman Terör Saldırısı Faillerinin Tespiti ve Kovuşturulmasına İlişkin Rapor Reisi’ye Sunuldu

 Cumhurbaşkanı Reisi, Kirman ziyareti sırasında Kirman Şehitliği’nde yaşanan terör saldırı ile ilgili güvenlik yetkilileri ile bir araya gelerek, yetkililer tarafından hazırlanan faillerin tespiti, kovuşturulması ve ajanların tutuklanmasına ilişkin rapor ile ilgili bilgi aldı.

Kirman Şehitliği yakınlarında düzenlenen terör saldırısında şehit düşenlerin cenaze törenlerine katılmak üzere bugün Kirman’a giden Cumhurbaşkanı Ayetullah Reisi, buradaki yetkililer ile bir araya geldi. 

Sabah namazını Kirman Şehitliği’nde kılan Reisi, Komutan Kasım Süleymani ve diğer şehitler için bu şehitlik makamında saygı duruşunda bulundu. 

Suçluların tespiti, kovuşturulması ve tutuklanması

Cumhurbaşkanı Ayetullah Reisi, Kirman ziyareti sırasında Kirman Şehitliği’nde yaşanan terör saldırı ile ilgili güvenlik yetkilileri ile bir araya geldi. Görüşmede, yetkililer tarafından hazırlanan faillerin tespiti, kovuşturulması ve ajanların tutuklanmasına ilişkin raporlar Cumhurbaşkanı Reisi’ye sunuldu. 

Cumhurbaşkanı’ndan tüm olanaklardan istifade talimatı

Terör saldırında yarananları ziyaret etmek üzere Kirman Peygamber Hastanesi’ne giden Reisi, burada yatan yaralılara geçmiş olsun dileklerini iletti. Reisi, bu ziyaret sırasında il sağlık yetkilileri ve hastane doktorlarıyla yaptığı görüşmede, yaralıların tedavi süreci ile ilgili detaylar hakkında bilgi alarak yetkililere, gerekli tüm tedavilerin yapılması ve tüm olanaklardan istifade edilmesi talimatını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve + 9 =