Kassam’dan İsraillilere mesaj: Zaman daralıyor

Kassam’dan İsraillilere mesaj: Zaman daralıyor

İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze’deki İsrailli esirlerin ailelerine bir mesaj göndererek, çocuklarının akıbeti konusunda uyarıda bulundu ve “zamanın daraldığını” vurguladı.

Hamas’ın askeri kanadı olan Şehit İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrailli esir ailelerine bir mesaj daha yolladı. el-Kassam’ın, yakınlarını bekleyen İsraillilere verdiği kısa ve net mesajın içeriği şu şekilde idi: “Esir ailelerine: Çocuklarınızı tabutta mı yoksa canlı mı istiyorsunuz, seçim sizin?”

el-Kassam’ın mesajının, İsrailli esir ailelerinin 19 Ocak Cuma günü Başbakan Benjamin Netanyahu’nun evinin önünde çadır kurması ve geceyi “acil anlaşma” sloganıyla geçirmesi sonrası yayınlanması ise dikkat çekti.

İsrailli esir ailelerinin protestoları özellikle Gazze’ye karşı savaşın 70. gününden sonra yoğunlaştı. Başkent Tel Aviv’deki Kaplan Caddesi’nde toplanan protestocular birkaç defa da İsrail Savunma Bakanlığı önünde gösteriler düzenlediler.

el-Kassam Tugayları, İsrailli esirlerin ailelerine gönderdikleri mesajın bir başka bölümünde “hükümetiniz yalan söylüyor” diyerek, Netanyahu’nun zaman kazanmak ve iktidarını korumak için savaşı sürdürme konusundaki ısrarı hakkında bir uyarıda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × four =