İslam İnkılabı Rehberi’nden Tümgeneral Muhammed Rıza Zahidi ve arkadaşlarının şehadetinin ardından taziye mesajı

İslam İnkılabı Rehberi’nden Tümgeneral Muhammed Rıza Zahidi ve arkadaşlarının şehadetinin ardından taziye mesajı

İslam inkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, Siyonist Rejim’in İran’ın Şam’daki konsolosluk binasına yönelik saldırısına ilişkin bir yazılı açıklama yaptı.

İslam inkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, Siyonist Rejim’in İran’ın Şam’daki konsolosluk binasına yönelik saldırısına ilişkin bir yazılı açıklama yaparak, İran milletinin Siyonistler’i işlediği bu cinayet ve bu tür suçlarından pişman edeceğini belirtti.

Ayetullah Hamanei mesajında şu ifadeleri kullandı:

Bismillahirrahmanirrahiym…

İslam aşığı Tümgeneral Muhammed Rıza Zahedi ve silah arkadaşı Muhammed Hadi Hac Rehimi ile birlikte, gaspçı ve nefret dolu Siyonist rejimin cinayeti sonucu şehit düştü. Allah’ın rahmeti bu aziz şehitlerin üzerine olsun. Zalim ve saldırgan rejimin liderlerine lanet olsun.

Şehitlerimiz uzun soluklu mücadelelerinin kabul nişanını Allah katında almıştır. Şimdi Evliya yanında Allah’ın nimetlerine konuşmaktadırlar.

Tümgeneral Rıza Zahedi yıllardır savaş meydanlarında şehit olmayı bekliyordu. Onlar hiçbir şey kaybetmediler ve (şehadetle)karşılığını aldılar ama onları kaybetmenin acısı İran milleti için, özellikle onları tanıyanlar için ağırdır.

Siyonist rejim kahramanlarımızın eliyle cezalandırılacaktır. Allah’ın izni ile onları yaptıkları bu tür cinayetlerden dolayı pişman edeceğiz.

İsrail terör saldırısındaki  şehitlerin fotoğrafları

İsrail savaş uçakları dün akşam (Pazartesi) Şam’ın El Mezeh Caddesi’ndeki İran Büyükelçiliği’nin konsolosluk bölümünü hedef aldı.

Bu saldırı sonucunda İran’ın diplomat ve askeri güçlerinden yedi kişi şehit oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + six =