İranlı öğrenci takımı Türkiye fikir ve teknoloji etkinliğinde 5 altın madalya kazandı

İranlı öğrenci takımı Türkiye fikir ve teknoloji etkinliğinde 5 altın madalya kazandı

İranlı öğretmen ve öğrencilerden oluşan ekip, Türkiye’nin en büyük uluslararası bilgi ve teknoloji etkinliği olan “Tek Fikir, Tek Dünya”da farklı bölümlerde beş altın madalya kazandı.

İRNA haber ajansının bildirdiğine göre Dünya Buluşları Fikri Mülkiyet Teşkilatı ve bu ülkenin Mucitler Derneği’nin ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen Türkiye’nin uluslararası bilgi ve teknoloji etkinliğinde, tıp ve tarımın da aralarında bulunduğu 10 farklı alt grupta İran, Kanada, Çin, Tayvan, Amerika, Malezya, Endonezya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin de aralarında bulunduğu 24 ülkeden ekiplerini doğrudan ve dolaylı bir şekilde ağırladı.

Bu yarışmada 273’ün üzerinde farklı yenilikçi fikir ve plan bir arada yarıştı. Bu yarışmanın özel ödüller bölümünde ilk beşe giren tasarımlar yer alırken, bunlardan iki özel ödül İran takımlarına verildi.

Bu önemli etkinlik, genç mucitlerin ve yenilikçilerin, başarılarını uluslararası düzeyde bilimsel topluluklara ve bilimsel araştırma kuruluşlarına tanıtmaları ve küresel pazarlara açılmaya hazırlanmaları için büyük bir fırsattır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + 9 =