İran’da Kudüs Günü Yürüyüşü düzenlendi

İran’da Kudüs Günü Yürüyüşü düzenlendi

Müslüman Filistin halkına destek vermek amacıyla Dünya Kudüs Günü Yürüyüşü büyük kitlelerin katılımı ile ülke geleninde düzenlendi.

Müslüman Filistin halkına destek vermek amacıyla Dünya Kudüs Günü Yürüyüşü saat 10.00 itibari ile ülke geleninde düzenlendi.

İran’da ülke genelinde Kudüs günü yürüyüşleri düzenlendi. Başkent Tahran’da düzenlenen Kudüs Günü yürüyüşlerine katılan İranlılar, “Kahrolsun ABD” ve “Kahrolsun İsrail” sloganları atarak Cuma namazının kılınacağı Tahran üniversitesine doğru yürüdü.

İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği saldırıların kınandığı yürüyüşlerde İranlılar Filistin bayrakları ve Filistin’e destek dövizleri taşırken, İsrail bayrağı ise ateşe verildi.

Devrim Muhafızları Komutanı’ndan İsrail rejimine sert uyarı

Tahran’daki Kudüs Günü etkinliğinde konuşan Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami, İran’ın Şam’daki konsolosluk binasını hedef alan Tel Aviv rejimine uyarıda bulunarak, İsrail rejiminin saldırısının yanıtsız kalmayacağını vurguladı.

Tebriz’deki Dünya Kudüs Günü Yürüyüşü’nden görüntüler

Ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Tebriz kentinde de halk Dünya Kudüs Günü Yürüyüşü’ne katıldı.

Kudüs Günü için Tahran’da gerçekleşen yürüyüşe İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi de katıldı.

Tuğgeneral Kaani, Kudüs Günü etkinliğine katıldı

İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Tuğgeneral İsmail Kaani, Tahran’daki Dünya Kudüs Günü etkinliğine katıldı.

Filistin İslami Cihadı lideri Nahale Kudüs Günü için düzenlenen yürüyüşe katıldı

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nahale ve Irak Haşdi Şabi Genel Başkan Yardımcısı Ebu Fadak El Muhammedavi Dünya Kudüs Günü için Tahran’da düzenlenen yürüyüşe katıldı.

Başkent Tahran’da, ”Dünya Kudüs Günü” nedeniyle cuma namazı öncesi bir araya gelen İranlılar, Tahran Üniversitesi ‘ne doğru yürüyüş düzenledi.

Sistan ve Belucistan eyaletinde görkemli Dünya Kudüs Günü yürüyüşü

İran’ın dört bir yanında düzenlendiği gibi Sistan ve Belucistan eyaletinde de Filistin’e destek için Kudüs Günü yürüyüşü düzenlendi.

İran Meclis Başkanı “Dünya Kudüs Günü Yürüyüşü”ne katıldı

 İran İslami Şura Meclis Başkanı Muhammed Bakır Galibaf Filistin’e destek amaclı Tahran’da Düzenlenen Dünya Kudüs Günü Yürüyüşü’ne katıldı.

Tümgeneral Selami “Dünya Kudüs Günü Yürüyüşü”ne katıldı

Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami Tahran’da Düzenlenen Dünya Kudüs Günü Yürüyüşü’ne katıldı.

Tümgeneral Selami Burada önemli bir konuşma gerçekleştirecek.

Filistin bayrağı halkın elinde

Ülkenin dört bir yanında yürüyüşe katılan İran halkı ellerinde Filistin bayrağı taşıyartak “Amerika’ya ölüm” ve “İsrail’e ölüm” sloganları attı.

Bazı noktalarda da halk ABD bayrakları üzerinde yürüyüş yapıp Filistin bayrağı taşıdı.

Suriye’de Şehit düşen komutanlar Tahran’da cenaze töreni

Siyonist rejimin İran’ın Şam’daki konsolosluk binasına yaptığı hava saldırısında şehit olan askeri danışmanlar için Tahran’da cenaze töreni düzenleniyor.

Senendec halkı “Filistin” için sokaklarda

İran’ın Kürdistan eyaletinde yerl alan Senendec halkı e “Dünya Kudüs Günü” için geniş çaplı katılımla yürüyüş düzenlendi.

Meşhed kentinde Kudüs Günü

İran’ın Meşhed kentinde “Dünya Kudüs Günü” için geniş çaplı katılımla yürüyüş düzenlendi.

Siyonist rejimin İran’ın Şam’daki konsolosluk binasına yaptığı hava saldırısında şehit olan askeri danışmanlar için de Tahran’da cenaze töreni düzenleniyor.

İran İslam Cumhuriyeti’nin kurucusu İmam Humeyni (ra) Filistin halkını destekleme doğrultusunda bu halkın İsrail rejimi ve yandaşlarının pençesinden kurtarılması için 1979 yılında (hicri şemsî 1358’de; hicri kamerî 1399’da) ramazan ayının son cumasını Kudüs Günü olarak ilan etmiş ve dünya Müslümanlarını bu günde birlik olmaya ve Filistin halkına destek vermeye çağırmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 3 =