İran İçişeri Bakanı: Amerika başka ülkelerin içişlerine karışmamalı

İran İçişeri Bakanı: Amerika başka ülkelerin içişlerine karışmamalı

 İran İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, ABD’nin Irak’taki askeri eylemini kınayarak, “Amerika, başka ülkelerin işlerine karışmaya izni olmadığını anlamalıdır” dedi.

IRNA’nın haberine göre, İran İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, bugün Tahran’da Irak İçişleri Bakanı Güvenlik Danışmanı ve beraberindeki heyet ile görüştü.

İçişleri Bakanı Vahidi bu görüşmede, ABD’nin Irak’taki askeri eylemini kınayarak, “ABD, ülkelerin işlerine müdahale etme, Yemen ve Suriye’ye saldırme ve Siyonist rejimi destekleme yetkisine sahip olmadağını anlamalıdır” dedi.

Vahidi, “Filistin’e destek veren Irak hükümetine ve halkına teşekkür ediyoruz. Tüm dünyanın İslam ümmetinin sesini duyması gereken tarihin kritik bir noktasındayız” ifadesini kullandı.

İran ve Irak heyetleri arasındaki 36 maddelik anlaşmaya atıfta bulunan Vahidi, sınır geçişinde, ulaşımda, tesislerde, sağlık hizmetlerinde ve yollarda yaşanan sorunların çözülmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Vahidi ayrıca deniz taşımacılığının önemine değinerek, sınır pazarlarının gelişmesinin iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve sınırda yaşayanların geçimine yardımcı olmak açısından olumlu etkileri olacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + 1 =