İnkılap Rehberi: Suçlular Şu Andan İtibaren Kesin Bir Şekilde Bastırılıcak ve Adil Bir Ceza Alacaklar

İnkılap Rehberi: Suçlular Şu Andan İtibaren Kesin Bir Şekilde Bastırılıcak ve Adil Bir Ceza Alacaklar

 İslam İnkılabı Rehberi, Şehit Süleymani’nin mezarını ziyarete gidenlerden bir grubun şehadetine sebep olan Kirman Gülizar-ı Şuheda Mezarlığı’nın güzargâhında gerçekleşen terör saldırısının ardından yayınladığı mesajda şunları vurguladı: Acımasız suçlular, şu andan itibaren kesin bir şekilde bastırılacak ve adil bir ceza alacaklardır. Bilsinler ki bu acı olayın Allah’ın izniyle sert bir yanıtı olacaktır.

IRNA’nın bildirdiğine göre, Ayetullah Hamenei, Şehit Süleymani’nin mezarını ziyarete gidenlerden bir grubun şehadetine sebep olan Kirman Gülizar-ı Şuheda Mezarlığı’nın güzargâhında gerçekleşen terör saldırısının ardından bir mesaj yayınladı.

İslam İnkılabı Rehberi’nin mesajının tam metni şu şekildedir:

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

İran’ın şer ve cani düşmanları, bir kez daha felakete sebep olarak Kirman’da ve şehit mezarlarının mis kokulu havasında çok sayıda insanı şehit ettiler.

İran halkı ve birçok aile sevdikleri için yasa boğuldu. Acımasız suçlular, halkın büyük komutanı Şehit General Kasım Süleymani’nin türbesini ziyaret etme aşkı ve heyecanına tahammül edemedi. Bilmelidirler ki Süleymani’nin aydınlık yolunun askerleri de onların alçaklığına ve işledikleri suçlarına tahammül etmeyecekler. Hem masumların kanına bulaşmış eller hem de onları bu sapkınlığa sürükleyen kirli ve kötü niyetli beyinler, şu andan itibaren kesin bir şekilde bastırılacak ve adil bir ceza alacaklardır. Bilsinler ki bu acı olayın Allah’ın izniyle sert bir yanıtı olacaktır.

Bu acılı ailelerin yasında, onlarla birlikteyim ve Allah’tan onlar için sabır ve teselli diliyorum. İnşallah şehitlerin pak ruhları, iki cihanın hanımı ve şehitlerin annesi Hz. Sadıke-i Tahire’nin (s.a) misafiri olacaklardır. Olayda yaralananlar ile birlikteyim ve Allah’ın katından onlar için şifa diliyorum.

Seyyid Ali Hamenei

03.01.2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 1 =