Hasan Nasrullah gündemi değerlendirdi

Hasan Nasrullah gündemi değerlendirdi

Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah online olarak düzenlenen Dünya Kudüs Günü programında bir konuşma yaptı.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah ”Kudüs Minberi” programında yaptığı konuşmada gündemi değerlendirdi.

Nasrullah, Aksa Tufanı sonucu bu seneki Dünya Kudüs Günü’nün önceki yıllardan çok farklı olarak yapılacağını söyledi.

Dünyanın dört bir yanında düzenlenen İsrail karşıtı gösterilere değinen Nasrullah, ”Filistin, bölge ve dünyada yaşananlar özgürlükseverlerin fırtınasıdır ve bunun gitgide büyüyüp genişlenmesini umuyoruz.” dedi.

Hasan Nasrullah, ”Gazze’deki Filistin direnişinin başarılarına saygı duyuyoruz. Batı Şeria’daki direniş grupların çabasına ve işgalcilere karşı mücadelenin devamına saygı duyuyoruz.” ifadesini kullandı.

Nasrullah, İran İslam Cumhuriyeti’ne direniş gruplarına ve Filistin halkına sağladığı büyük destek için teşekkür etti.

BM Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) “Ramazan ayında acil ateşkes sağlanmasını talep eden” karar tasarısını onaylamasına ilişkin Nasrullah, ”Uluslararası kararları çiğneyen Siyonist düşman dünya kamuoyunu hiçe sayarak sayarak vahşet ve saldırganlığını sürdürüyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Nasrullah, direnişin önemine değinerek, ”Direnişe ihtiyacımız var ve zafer mutlaka Allah’a inananların olacaktır. Aksa Tufanı hedeflerine ulaşmak için hepimiz çaba göstermeliyiz.’’ açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 − 2 =