Biden’ın Netanyahu’ya Verdiği Bombalar

Biden’ın Netanyahu’ya Verdiği Bombalar

Haber kaynakları, ABD’nin İsrail rejiminin Gazze Şeridi’ndeki Filistin halkına karşı kullanması için verdiği ölümcül bombaların detaylarını açıkladı.

Amerikalı yetkililer, Washington’un Siyonist rejime yeni bir dizi ölümcül bomba göndereceğini duyurdu. Bu durum Joe Biden hükümetinin, Siyonist rejimin Gazze’ye yönelik saldırgan tutumundan memnun olmadığı ve ateşkes sağlamaya çalıştığı yönündeki iddialarıyla çelişmekte. 

Amerikalı yetkililer, bu bomba setinin 2000 pound ağırlığında 1800’den fazla “Mark 84” bombası ve 500 pound ağırlığında yaklaşık 500 “Mark 82” bombası içerdiğini belirtti. 

Mark 84 ve 82 bombaları akıllı değiller ama güdümlü bomba olma özelliğine sahipler. Ancak bu bombalar sivillerin ölümüne yol açabiliyor ve Siyonist rejimin bu bombaları Gazze’ye karşı kanlı savaşta kullandığı belirtilmekte. 

‌Biden yönetiminin üst düzey yetkililerinden biri, Mark 84 bombalarının konut sitelerini tamamen yok etme ihtimalinin bulunduğunu ifade etti. 

‌Amerika, Siyonist rejime her yıl 3,8 milyar dolar askeri yardım yapıyor. Gazze’ye karşı savaşın devam etmesi ve Filistinli sivillerin hayatını kaybetmesi ve yaralanması, Washington’a yönelik uluslararası düzeyde ağır eleştirilere yol açmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven − five =