Ankara ‘Kudüs’ün Işığında Vahdet’ Konferansına Ev Sahipliği Yapacak

Ankara ‘Kudüs’ün Işığında Vahdet’ Konferansına Ev Sahipliği Yapacak

Dünya Kudüs Günü münasebetiyle , mazlum Filistin halkının Siyonist rejime karşı direnişiyle eş zamanlı olarak  “Kudüs’ün Işığında Vahdet” konferansının ikincisi Türkiye’nin başkenti Ankara’da gerçekleştirilecek.

İran İslam Cumhuriyeti’nin Ankara’daki Kültür Ateşesi konuyla ilgili olarak ” Kudüs’ün Işığında Vahdet konferansının ikincisi , kültürel ve siyasi aktivistler, parti liderleri, Türkiye’de ikamet eden yabancı diplomatlar ve üniversite profesörlerinin katılımıyla bugün gerçekleştirilecek.” açıklamasında bulundu.

Programla ilgili bilgi veren Seyid Kasım Nazımi ” İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA) Başkanı Erol Kılıç, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İran İslam Cumhuriyeti’nin Türkiye Büyükelçisi, Güney Afrika’nın Türkiye Büyükelçisi bu konferansta  bir konuşma yapacak.” dedi.

 Konferansın önemine de dikkat çeken  Kültür Ateşesi ” Bugün Filistin milletine karşı yaşananları göz önünde bulundurarak ve aynı zamanda işgalci rejiminin ve destekçilerinin Kudüs ve  Gazze Şeridi’ndeki masum çocuklara ve kadınlara karşı işlediği menfur suçlar karşısında dünyanın eşi benzeri görülmemiş tepkisini dikkate alarak, Filistin milletinin sesi olmak Müslümanların ve dünyadaki tüm özgür insanların görev ve sorumluluğudur.” ifadelerini kullandı. 

Geçtiğimiz yıl bu konferansın ilkinin başarıyla gerçekleştirildiğine değinen Nazimi ” Filistin meselesinde Türk hükümetiyle çok yakın pozisyonlarımız var ve Türk halkı geçtiğimiz aylarda gaspçı Filistin rejimine karşı dünya çapındaki siyasi protestoların ön saflarında yer alıyordu. Bu atmosfer, Türkiye’deki çeşitli kültürel ve siyasi grupların bu konferansa katılmaya hazır olduklarını beyan etmelerinde de görülmektedir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − eleven =