2 bini aşkın psikolog, Siyonist rejimin BM Kadın’ın Statüsü Komisyonu’ndan kovulmasını istedi

2 bini aşkın psikolog, Siyonist rejimin BM Kadın’ın Statüsü Komisyonu’ndan kovulmasını istedi

Dünyanın dört bir yanından iki binden fazla psikolog ve danışman, BM Genel Sekreteri ve BM Kadının Statüsü Komisyonu başkanına hitaben yazdıkları mektupta, Siyonist rejimin özellikle Gazze halkına karşı işlediği vahşi suçları kınarken Siyonist rejimin Kadının Statüsü Komisyonu’ndan derhâl kovulması çağrısında bulundu.

İran Psikoloji ve Danışmanlık Kurumu’ndan yapılan yazılı açıklamada iki binden fazla psikoloğun Siyonist rejimin BM Kadının Statüsü Komisyonu’ndan kovulmasını istediği belirtildi.

Adı geçen kişilere mektup şeklinde gönderilen bu açıklamada psikologlar, uluslararası kuruluşların Gazze’deki kadın ve çocukların ruh sağlığı konusunda ilgisizliğinden duydukları endişeyi dile getirerek, İsrail’in BM Kadının Statüsü Komisyon’dan çıkarılması gerektiğini vurguladı.

Açıklamada, “Bugün dünya psikologlarının önemli sorusu, Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu’nun sadece birkaç ülkeye yönelik olduğu ve Gazze halkının, kadın ve çocuklarının bu organizasyonda neden yeri olup olmadığıdır? Güne bomba, ateş ve kurşun sesleriyle başlayan kadın ve çocukların ruh sağlığını Kadın Komisyonu üyeleri hiç düşündü mü?” ifadeleri yer aldı.

İsrail’in işlediği cinayetlerin asıl kurbanları, Filistinli kadınlar ve çocuklardır

Açıklamada ayrıca, “Nasıl oluyor da bu rejim bu kadar korkunç ihlallerle hâlâ bu komisyonun üyesi oluyor ve 25 bini aşkın masum kadın ve çocuğun kanına bulanmış elleriyle kadın ve çocukların haklarından söz ediyor? Kadın haklarına sahip çıkıyor! Oysaki Gazze’deki savaşta ölenlerin yaklaşık yüzde 70’i masum kadın ve çocuklardan oluşuyor! Uluslararası bir kuruluş olan Birleşmiş Milletler’in bu korkunç suça gözleri ve kulakları kapalı mı?” ifadelerine yer verildi.

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği yeni saldırısında şehit olanlar arasında 25 bin kadın ve çocuk var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × two =