Yemen İsrail’i İHA’larla Vuruyor

Yemen İsrail’i İHA’larla Vuruyor

Acilnews’in yabancı basına dayanarak sunduğu habere göre; Yemen silahlı kuvvetleri sözcüsü, Gazze halkına destek amacıyla çok sayıda İHA ile işgal altındaki Filistin’in derinliklerini hedef aldıklarını söyledi.

Habere göre, Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Tuğgeneral Yahya Seri, geçtiğimiz saatlerde çok sayıda insansız hava aracının işgal altındaki Filistin’deki çeşitli hedefleri hedef aldığını söyledi.

Yemen silahlı kuvvetlerinin sözcüsü, Siyonist rejimi uyardı: İsrail Gazze’ye yönelik saldırıyı durdurana kadar bu operasyonlar devam edeceğini bildirdi.

Yahya Seri, birkaç gün önce bu ülkenin ordusunun işgal altındaki Filistin’de Um el-Raşaraş (işgal altındaki Filistin’in Eilat-Güney) bölgesindeki askeri hedeflere balistik füzelerle saldırdığını duyurdu.

Yemen ordusunun işgal altındaki Filistin topraklarına yönelik saldırılarının yanı sıra İsrail gemilerinin Makran Denizi ve Kızıldeniz’deki ablukalarının Gazze’ye yönelik saldırganlık sona erene kadar devam edeceğini vurguladı.

Bu ayın ortasında, Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti Savunma Bakanı Muhammed El-Atafi, Siyonist rejimi, Kızıldeniz’in Akabe Körfezi’nden Bab el-Mendeb’e kadar yasak bölge olarak kabul edildiği konusunda bu rejimi uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − 13 =