Yemen Savunma Bakanı: Kızıldeniz Siyonist Rejim İçin Yasaklı Bölge

Yemen Savunma Bakanı: Kızıldeniz Siyonist Rejim İçin Yasaklı Bölge

Acilnews’in yabancı basına dayanarak sunduğu habere göre; Sana hükümetinin Savunma Bakanı, Kızıldeniz’in Akabe Körfezi’nden Bab el-Mendeb’e kadar Siyonist rejimin gemileri için yasaklı bir bölge olduğunu söyledi.

Habere göre, Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti (Sana’a merkezli) Savunma Bakanı Tümgeneral Muhammed El-Atafi, bugün Yemen silahlı kuvvetlerinin, İsrail’e ait her gemiye el koyduğunu veya saldırdığını söyleyerek Siyonist rejimi Kızıldeniz’den kovacağız.

Yemen Donanması ve Sakhli Muhafızları personeli ile Yemen’in beşinci deniz bölgesi kuvvetleri arasında konuşan Al-Atafi, şunları ekledi: “Kızıldeniz’in uluslararası güvenlik için güvenli bir alan olduğu konusunda tüm dünya ülkelerine güvence veriyoruz. Ancak Siyonist rejime ait gemiler veya bu rejimle bir şekilde bağlantısı olan gemiler hariçtir.” dedi.

Yemen Savunma Bakanı, bu ülkenin deniz, füze ve drone güçlerinin Gazze halkına destek amacıyla Siyonist rejimin sabit veya hareketli hedeflerine yönelik en güçlü bireysel ve kolektif saldırıları gerçekleştirmeye hazır olduğunu vurguladı. Siyonist rejime ait hedeflere yönelik drone saldırıları, saldırıları durduruluncaya kadar Gazze’ye devam edeceğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + 15 =