Ürdün Kralı: Dünya Filistinlilerin Zorla Göç Ettirilmesine Karşı Çıkmalı

Ürdün Kralı: Dünya Filistinlilerin Zorla Göç Ettirilmesine Karşı Çıkmalı

Acilnews’in yabancı basına dayanarak sunduğu habere göre; Ürdün Kralı II. Abdullah, İsrail’in Filistinlileri Gazze’ye zorla göç ettirme çabalarına dünyanın karşı çıkması gerektiğini vurguladı.

Siyonist rejimin Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının üzerinden 2 ay geçti ve bu saldırılarda şu ana kadar 15 binden fazla Filistinli şehit oldu, 41 bin 316 kişi de yaralandı.

Abdullah II, Gazze Şeridi’nin her yerine hiçbir engel veya gecikme olmaksızın insani yardım göndermeye devam edilmesinin gerekliliğini vurguladı.

El Cezire’nin haberine göre Ürdün Kralı, Siyonist rejimin Gazze’ye yönelik saldırısı sonucunda Gazze Şeridi’ndeki durumun kötüleşmesinin tehlikeleri konusunda da uyarıda bulunarak, savaşın bir an önce durdurulması ve sivillere destek sağlanması gerektiğini vurguladı.

Bu bağlamda Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun (UNICEF) Gazze Şeridi’ndeki sözcüsü James Elder, bu bölgedeki insani felaket ve Filistinli çocukların durumlarının kritik olduğu konusunda bir kez daha uyarıda bulundu.

Bugün Elder, El Cezire kanalına verdiği röportajda şunları söyledi: “Gazze’de yardım dağıtımı için çok zor koşullar var. Bombardımanların yoğunluğu Gazze’ye insani yardım ulaştırılmasını engelliyor.” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 2 =