Tel Aviv, Gazze’de 10 Siyonist Askerin Öldüğünü Kabul Etti

Tel Aviv, Gazze’de 10 Siyonist Askerin Öldüğünü Kabul Etti

Acilnews’in yabancı basına dayanarak suduğu habere göre; İsrail ordusu Gazze’de son yirmi dört saat içinde 10 İsrail askerinin öldürüldüğünü, 6 askerin de yaralandığını itiraf etti.

Habere göre, Gazze Şeridi’ne düzenlenen kara saldırısında Siyonist ordusunun kayıplarının devam etmesi üzerine Tel Aviv, bugün önemli sayıda askerinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

İsrail ordusu yaptığı açıklamada, Salı günü saat 16.30 sıralarında bu rejimin askerlerinin, Gazze Şehri’nin El-Şaja’iyya” mahallesine kara saldırısı düzenleyen direniş güçleri tarafından pusuya düşürüldüğünü itiraf etti.

Jerusalem Post gazetesinin haberine göre, bu açıklamada, Golani tugayı ve mühendislik personelinin de dahil olduğu Siyonist ordusunun 53’üncü ve 51’inci birliklerinden oluşan bir birliğin, belirli bir bina ve çevresinde operasyon yapmayı planladığı sırada ağır silahlarla ve çoklu patlamalarla hedef alındığı belirtiliyor.

Patlamaların bölgeye yerleştirilen bombalar sonucu mu yoksa el bombaları sonucu mu meydana geldiğini henüz bilmediğini itiraf eden Tel Aviv ordusu, binaların yüksek noktalarına konuşlanan Hamas güçlerinin Siyonist askerlere karşı saldırı düzenlediğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − 6 =