Tel Aviv, Azerbaycan Cumhuriyeti’ne İki Uydu Satıyor

Tel Aviv, Azerbaycan Cumhuriyeti’ne İki Uydu Satıyor

Acilnews’in yabancı basına dayanarak sunduğu habere göre; Siyonist rejim medyası pazartesi günü, Tel Aviv ile Azerbaycan Cumhuriyeti arasında Bakü’ye iki uydu satışı konusunda anlaşma yapıldığını açıkladı.

Haaretz gazetesinin haberine göre İşgalci İsrail rejimi Havacılık ve Uzay Sanayii, 120 milyon dolarlık bir sözleşmeyle Azerbaycan Cumhuriyeti’ne iki uydu tedarik edecek.

Geçen hafta Bakü’yü ziyaret eden bu rejimin dışişleri bakanı Eli Cohen, verdiği bir röportajda Azerbaycan Cumhuriyeti’nin uydu satın almak için bir İsrail şirketini seçtiğini doğruladı.

Azerbaycan Cumhuriyeti’nin iki iletişim uydusu ve bir casus uydusu var. Geçen hafta, bu ülkenin uzay ajansı bu uydulardan birinin bağlantısının kesildiğini açıkladı.

Bu haberler, Tel Aviv’in Azerbaycan Cumhuriyeti ile sıcak ilişkilere sahip olduğunu ve uzun yıllar Bakü’ye milyarlarca dolar değerinde ileri askeri teknoloji sattığını gösteriyor. Son araştırmalar, Bakü’den Siyonist rejimin Eylat yakınlarındaki bir havaalanına patlayıcı taşımak için onlarca kargo uçuşu yapıldığını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − ten =