Son 24 saatte siyonistlere ağır darbe indirildi

Son 24 saatte siyonistlere ağır darbe indirildi

İsrail kaynakları, son 24 saat içinde Gazze’de düzenlenen iki ayrı saldırıda 9 İsrailli subay ve askerin öldürüldüğünü, çok sayıda askerin de yaralandığını bildirdi.

Fars haber ajansının bildirdiğine göre  Hamas hareketinin askeri kolu El Kassam Tugayları Pazartesi akşamı, Hanyunus’taki bir okulda bir grup Siyonist asker arasında anti-personel bombası patlattığını ve bunun Siyonistlerin ölümüne ve yaralanmasına yol açtığını duyurdu.

Siyonist kaynakları, dünün İsrail ordusu için Gazze’ye karşı savaşın başlamasından bu yana en zor gün olduğunu itiraf ediyor.

Bu kaynaklara göre saldırılardan biri de bir kamyondaki mühimmatın patlamasıyla gerçekleşti. Bu saldırıda çok sayıda İsrailli öldürüldü ve yaralandı. İkinci saldırı ise Gazze Şeridi’nin güneyinde, siyonist askerlerin saklandığı yer olan bir binaya havan topu saldırısıydı.

Bazı Siyonist kaynaklar, 12. Golani tugayından bir İsrail askerinin kalp krizinden öldüğünü bildirdi. Bu askerin Gazze’den döndükten sonra asker arkadaşlarının öldürüldüğünü görünce kriz  geçirdiği söyleniyor.

Aynı kaynaklar ayrıca Siyonist aktör ve şarkıcı Idan Amedi’nin de Gazze Şeridi’nde yaralandığını söyledi. Durumunun kritik olduğu söyleniyor.

Hamas hareketinin askeri kolu Kassam Tugayları Pazartesi gecesi yaptığı açıklamada, Siyonist rejimin özel kuvvetlerinin Gazze’nin merkezinde bir esiri serbest bırakma çabalarını engellediklerini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + 5 =