Siyonist Rejimin Gazze’de 13 bin 750 Çocuğu Öldürüldü!

Siyonist Rejimin Gazze’de 13 bin 750 Çocuğu Öldürüldü!

Acilnews’in yabancı basına dayanarak sunduğu habere göre; Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), Cuma günü yaptığı açıklamada, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun (UNICEF), İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının başlangıcından bu yana 13.750 çocuğun öldüğünü doğruladığını duyurdu.

Habere göre, UNRWA, yayınladığı bir raporda, UNICEF’in, Güvenlik Konseyi’nin geçen Pazartesi akşamı Gazze’de ateşkes çağrısında bulunan bir karar yayınlamasından sadece birkaç saat sonra yaklaşık on çocuğun öldüğüne ilişkin raporları kaydettiğini duyurdu.

BM ajansı, bu kararın yayınlanmasına rağmen İsrail kuvvetlerinin askeri operasyonlarını Gazze Şeridi boyunca, özellikle de Gazze Şehri’ndeki El-Şafa Tıp Merkezi yakınındaki El-Rimal mahallesinde ve Gazze’nin güneyindeki Han Yunus Merkezi’nde askeri operasyonlarını sürdürdüğünü ekledi.

Geçen Pazartesi, BM Güvenlik Konseyi, ateşkesin kalıcı olması ve tüm mahkumların serbest bırakılmasını içermesi koşuluyla, Ramazan ayı boyunca Gazze Şeridi’nde derhal ateşkes yapılması çağrısında bulunan bir karar taslağını onayladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 4 =