Savunma Bakanı: Ülkelerin toprak bütünlüğüne saygı duyuluyor ancak güvenlik savunmasının sınırı yoktur

Savunma Bakanı: Ülkelerin toprak bütünlüğüne saygı duyuluyor ancak güvenlik savunmasının sınırı yoktur

Savunma ve Silahlı Kuvvetleri Destek Bakanı Aştiyani, Devrim Muhafızları’nın teröristlere yönelik füze operasyonları hakkında, İran’ı tehdit eden herhangi bir alanda fark etmeksizin, tepkilerini göstereceklerini ve tepkilerinde kararlı ve sert olacaklarını ifade etti.

Tuğgeneral Muhammed Rıza Aştiyani, bugün gerçekleştirilen hükümet kabinesi toplantısı aralarında ” Rusya ile her zaman müzakerelerimiz oluyor. Rusya Savunma Bakanı ile egemenlik haklarına saygı başta olmak üzere düşüncelerimizi paylaştık. Rusya da İran’ın güvenliğine, egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygı duyacağı konusunda söz verdi.” açıklamasında bulundu.

Aştiyani açıklamalarının devamında “Dünyanın her yerindeki terörü kınıyoruz, dolayısıyla insan haklarının ihlali ve halkımıza yönelik terör eylemleri ile bağlantılı olarak herhangi bir işlem yapılırsa mutlaka tepkimizi göstereceğiz ve gördünüz ki bunu kararlılıkla yapıyoruz ve hiçbir şekilde sınır tanımıyoruz. Ancak başta komşularımız olmak üzere tüm ülkelerin egemenliğine, çıkarlarına, hak ve kanunlarına, toprak bütünlüğüne saygı duyuyoruz ancak sınırlarımıza fesatlık yapan hiç kimseyi kabul etmeyeceğiz ve bunlara dersini vereceğiz” dedi.

Muhammed Rıza Aştiyani “Hem seyir füzesi hem de balistik füze olmak üzere her türlü füzemiz var ve bu alandaki teknolojilerin seviyelerini yükseltmeye çalışıyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five − 1 =