Reisi: Gazze şehitlerinin kanı Siyonist rejimin sonunu getirecektir

Reisi: Gazze şehitlerinin kanı Siyonist rejimin sonunu getirecektir

Cumhurbaşkanı Reisi, adaleti yaymak, gecikmeleri telafi etmek ve ekonomik durumu iyileştirmek  hükümetin iç politikası olduğunu belirterek “Sorunların tek çözümü iç iradeye güvenmektir ve hükümet sorunları çözmek için yabancıların eline bakmıyor.” ifadelerini kullandı.

Hz. Muhammed’in peygamberlik ünvanının verilmesi yıldönümü münasebetiyle bugün hükümet yetkilileri ve İslami ülkelerin büyükelçilerinin Ayetullah Hamaney ile bir araya geldiği törende konuşan Cumhurbaşkanı Ayetullah Reisi “İmam Humeyni’nin Yüce Allah’a hizmet etme ve İran halkının yoksulluk, yolsuzluk ve ayrımcılığına karşı mücadele etme çağrısına cevap vermek, peygamberlik misyonunun mesajına cevap vermenin bir tezahürüdür” dedi.

Gazze’deki soykırım ve çocuk cinayetlerini de Batılı güçlerin tüm insan hakları iddialarının asılsız olmasının ve uluslararası kuruluşların etkisizliğinin açık bir göstergesi olarak değerlendiren Reisi “Gazze ve Filistin şehitlerinin kanlarının Siyonist rejimin ve mevcut adaletsiz düzenin sonunun işareti olduğundan eminiz.” ifadelerini kullandı.

Adaleti yaymak, gecikmeleri telafi etmek ve ekonomik durumu iyileştirmek amacıyla hükümetin iç politikaları olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı “Sorunları çözmenin tek yolu iç iradeye güvenmektir, iktidar da ülke sorunlarını çözmek için yabancıların eline bakmıyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 + seven =