Reisi: Bölgesel ticarette son kırk yılın rekoru kırıldı

Reisi: Bölgesel ticarette son kırk yılın rekoru kırıldı

 Cumhurbaşkanı Ayetullah Reisi, bölgesel ticarette son kırk yılın rekorunu kırdıklarını belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ayetullah Reisi, İran’ın  10 bin bilgi tabanlı şirketinin olduğunu ve son kırk yılda bölgesel işbirliğinde rekor kırdıklarını ifade etti. 

7 Aralık Öğrenci Günü münasebetiyle bugün Şehit Beheşti Üniversitesi’nde düzenlenen törene katılan Ayetullah Reisi “Her ne kadar düşman İran halkını ümitsiz kılmaya çalışsa da bugün elimizde 40 bin bilgi tabanlı şirket var ve bu şirketlerin ihracatı 2 milyar dolara ulaşmış durumda. Son kırk yılın bölgesel ticaretinde rekor kırdık, üretim alanında 6 binin üzerinde kapalı ve yarı kapalı atölye ve fabrikayı faaliyete geçirdik. Hükümet, farklı alanlarda faaliyet göstermiş ve bu doğrultuda düşman halkı ümitsiz kılmada başarısız olmuştur.” dedi.

Cumhurbaşkanı Reisi, başa geçtiklerinde tamamlanmamış olan 240 bin Mehr evinin olduğuna dikkat çekerek “Bugüne kadar 170 bin konutu başvuru sahiplerine teslim ettik, geri kalanını ise  önümüzdeki yılın başına kadar planladık. Bugün ülke genelinde başvuru sahiplerine teslim edilmeye hazır 52 bin hektar arazimiz var.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − five =