Kılıçdaroğlu ‘Nerede?’ demişti! İmamoğlu’na TOGG reklamı yaptırma fırsatı

Kılıçdaroğlu ‘Nerede?’ demişti! İmamoğlu’na TOGG reklamı yaptırma fırsatı

Ekrem İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Nerede’ dediği TOGG için talepte bulunarak “100 kat hava attırırım” dedi. Ahmet Hakan ise “CHP’li bir belediye başkanına TOGG reklamı yaptırmak, süper bir fırsat” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG seri üretime geçerek yollara çıkmasıyla birlikte vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Bakanların makam aracı olarak TOGG’u kullanmaya başlamasının ardından, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun “Nerede kaldı bu?” dediği TOGG için talepte bulunarak otomobille İstanbul sokaklarında hava attırabileceğini söyledi. Gazeteci Ahmet Hakan “CHP’li bir belediye başkanına Togg reklamı yaptırmak, süper bir fırsat” dedi.

Türkiye’nin 60 yıllık hayali olan yerli otomobil Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın vizyonu ve dik duruşu sayesinde üretildi. Türkiye’nin otomobili TOGG, Gemlik’te kurulan fabrikasında 29 Ekim 2022 tarihinden itibaren resmen seri üretime başladı. Geçtiğimiz günlerde ilk alıcıların belirlenmesi için kurası çekilen TOGG‘ların teslimine de bu ay sonu itibariyle başlanacak.

İMAMOĞLU’NDAN TOGG TALEBİ

İlk teslimatı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a yapılan, yerli otomobil TOGG, 7 Nisan itibariyle bakanlıklara teslim edildi. Bakanlar makam aracı olarak TOGG’u kullanmaya ve Türkiye’nin yollarında hareket etmeye başlayınca, CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da TOGG talebinde bulundu.İmamoğlu “Togg’a biner misiniz?” sorusuna “Niye binmeyeyim” diye cevap verirken, birçok bakanın Togg kullanmasına atıfta bulunarak “Hepsinin 100 katı hava attırırım o arabaya İstanbul sokaklarında. Ben hazırım yollasınlar hemen bir tane” açıklamasında bulundu.

AHMET HAKAN “FIRSAT”

İmamoğlu’nun TOGG alma talebine bugünkü köşesinde yer veren gazeteci Ahmet Hakan, bu isteğin büyük bir fırsat olacağını söyledi. “İmamoğlu’na acil TOGG yollanmalı” başlığıyla yazısına yön veren Hakan şu ifadeleri kullandı;

EKREM İmamoğlu, “Bana Togg versinler. Almaya hazırım. Yollasınlar hemen. İstanbul sokaklarında Togg’a hava attırırım” demiş. CHP’li bir belediye başkanına Togg reklamı yaptırmak, süper bir fırsat. Togg, bu fırsatı kaçırmamalı. 

KILIÇDAROĞLU “NEREDE?” DEMİŞTİ

CHP’li İmamoğlu’nun yerli otomobil talebinde bulunması henüz fabrika inşa aşamasındayken Kılıçdaroğlu‘nun TOGG ile ilgili yaptığı açıklamaları akıllara getirdi. 2019 yılında bir programa katılan Kılıçdaroğlu ‘Otomobil üreteceğiz diyorlar. Nerede kaldı bu?’ diye konuşarak TOGG’u hedef almış ve şu sözlere yer vermişti:

Hani oturdular, büyük gösteriler yaptılar, iş adamları bir araya geldi. Bakanlar, başbakanlar, cumhurbaşkanları bir araya geldi. Otomobil üretiyoruz dediler. Nerede? Milleti kandırmak için, Türkiye otomobil üretir. Otomobil üretmek artık sıradan bir olay. Mesele nedir? Ürettiğin otomobili kime satacaksın?

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 − 8 =