Kemal Advan Hastanesi hizmet dışı kaldı

Kemal Advan Hastanesi hizmet dışı kaldı

Gazze Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü, “Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki tek aktif sağlık merkezi olan Kemal Advan Hastanesi tamamen hizmet dışı kaldı” dedi.


IRNA’nın Aksa Radyosu’ndan aktardığı habere göre, Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Münir Abdullah el-Berş, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yaklaşık 800 bin kişinin sağlık ve tıbbi hizmetlerden mahrum olduğunu söyledi.

Münir Abdullah el-Berş dün, Refah kapısının kapatılması nedeniyle çok sayıda yaralının hayatını kaybettiğini, Siyonist rejimin Gazze’yi işgalinin başlangıcından bu yana sadece 400 yaralının bu kapıdan Gazze’den çıkıp Mısır’a geçebildiğini açıkladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda Salı günü itibarıyla 16 binden fazla kişinin öldüğünü, yaklaşık 41 bin kişinin yaralandığını ve 1000 kişinin de kaybolduğunu bildirdi.

Gazze’de faaliyet gösteren Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Çarşamba günü yerel saatle bu bölgenin artık “dünyanın en tehlikeli yerlerinden biri” haline geldiğini duyurdu.

UNRWA, Gazze’nin güneyinde yeni bir mülteci dalgasıyla birlikte durumun her geçen dakika daha da kötüleştiğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − 9 =