Kassam Tugayları: İşgal bombardımanında çok sayıda düşman esiri öldü ve yaralandı

Kassam Tugayları: İşgal bombardımanında çok sayıda düşman esiri öldü ve yaralandı

Kassam Tugayları, Gazze’de işgalci siyonist rejimin bombardımanı sonucu çok sayıda düşman esirinin öldüğünü ve yaralandığını duyurdu.

Kassam Tugayları’nın Telegram hesabından yapılan paylaşımda, “Gazze Şehri’nin birçok bölgesine düzenlenen barbarca işgal bombardımanında çok sayıda düşman esirinin öldürüldüğünü ve yaralandığını duyuruyoruz.” denildi.

Kassam, ayrıca gün içinde işgal kuvvetlerinin, Gazze’de siyonist esirlerden birine ulaşmaya çalıştıklarını ancak mücahitlerin operasyonu sonucu başarısız olduklarını bildirmişti.

Açıklamada, “Bugün şafak vakti Şehit İzzeddin El Kassam Tugayları mücahitleri, Siyonist esirlerden birine ulaşmaya yönelik siyonist girişimi engelledi. Düşman bir esiri kurtarmak için ilerlemeye çalışan özel bir siyonist kuvvet tespit edildi ve mücahitler onlarla çatıştı. Çatışmada siyonist kuvvetlerden bazıları öldü ve yaralandı. İşgal uçakları, geri çekilmelerini örtbas etmek için bölgeyi bombaladı. Çatışma sonucunda 25 yaşındaki 207775032 kimlik numaralı esir asker ‘Saar Baruch’ öldü ve bir siyonist kuvvetin tüfeği ile iletişim cihazı ele geçirildi.” ifadelerine yer verilmişti.

Kassam, daha önce de işgal bombardımanı sonucu bazı düşman esirlerin öldüğünü açıklamıştı.

HAMAS: Saldırı bitmeden esir askerlerin takasını konuşmayacağız

Kassam Tugayları ve diğer direniş grupları, 7 Ekim’deki Aksa Tufanı’nda Gazze’ye yakın işgal yerleşimlerinde aralarında işgal askerlerinin de bulunduğu yaklaşık 250 kişiyi esir almıştı. Esirler arasında bulunan kadın ve çocuklar, işgal zindanlarındaki Filistinli kadın ve çocuk esirler ile 7 günlük ateşkes kapsamında takas edilmişti. HAMAS, ellerindeki düşman esirlerden yaşlı olanları da takas yapmaya hazır olduklarını açıklamış ancak işgal rejimi ateşkesi devam ettirmemişti.

HAMAS, işgalci rejimin saldırıları sonra ermeden ve Gazze’deki abluka kaldırılmadan esir siyonist askerlerin takasını konuşmayacakları vurgulamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + sixteen =