İslam İnkılabı Rehberi: Yemen’in Gazze halkına verdiği destek övgüye layıktır

İslam İnkılabı Rehberi: Yemen’in Gazze halkına verdiği destek övgüye layıktır

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamaney, Yemen halkı ve Ensarullah hükümetinin büyük bir başarya imza attığını belirtti.

IRNA’nın haberine göre, İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamaney bugün sabah saatlerinde Tahran’daki İmam Humeyni (ra) Hüseyniyesi’nde Cuma namazı imamları ile bir araya geldi.

Ayetullah Hamaney, Cuma hatiplerine hitaben yaptığı konuşmada gündemdeki konuların yanı sıra bölgedeki gelişmeleri de değerlendirdi.

İslam İnkılabı Rehberi, Yemen direnişinin eylemlerini takdir ederek, Yemen halkı ve Ensarullah’ın büyük bir başarya imza attığını ifade etti.

Ayetullah Hamaney, ”Yemen halkı ve Ensarullah hükümeti gerçekten büyük bir iş yaptı. Onların eylemleri, Allah yolunda yapılan cihadın örneğidir ve çabalarının zafere kadar devam etmesini ümit ederiz. Yemenliler, ABD’nin tehditlerine yılmadan Siyonist Rejim’in hayati kanallarını vurdular, çünkü kalbinde Allah korkusu olan bir insan, Allah’tan başka hiç kimseden korkmaz.” değerlendirmesinde bulundu.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamaney, abluka altındaki Gazze Şeridi’ndeki gelişmelere de dikkati çekerek şunları kaydetti:

”Mazlum ve güçlü Gazze halkı mücadeleleriyle dünyayı etkilemeyi başardı. Bugün tüm dünya bu insanları ve direniş gruplarını kahraman olarak görüyor. Filistin halkının gösterdiği sabır ve tevekkül sonucu tüm dünya halkı Gazze’nin zafere ulaştığına inanıyor. Bunun aksine dünyada hiç kimse işgalci ve şeytani Siyonist rejimin savaşta başarı elde ettiğine inanmıyor.”

İran İslam İnkılabı Rehberi, ayrıca ”Uluslararası kamuoyu ve politikacılar da hezimete ve yıkıma uğrayan Siyonist rejimi zalim bir varlık ve acımasız ve kana susamış bir kurt olarak değerlendiriyor.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × one =