İslam inkılabı lideri, Pakistan alimlerine başsağlığ diledi

İslam inkılabı lideri, Pakistan alimlerine başsağlığ diledi

İslam inkılabı lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, büyük din adamı hüccetülislam hac şeyh Muhsin Ali Necefi’nin vefatı nedeni ile Pakistan dini ilimler medreseleri ve din alimlerine başsağlığı diledi.

İranpress’in bildirdiğine göre hüccetülislam hac şeyh Muhsin Ali Necefi’nin vefatı ardından İslam inkılabı lideri Ayetullah Hamenei, bu büyük alimi kaybetme nedeni ile başsağlığı mesajında bu kaybı Pakistan din alimleri ve dini ilimler medreseleri, başa Beltisan Şiileri olmak üzere onu sevenelere başsağlığı dileyerek o merhum için Allah’tan rahmet, acili aile ve sevenlerine sabırlar dilerdi.

hüccetülislam hac şeyh Muhsin Ali Necefi, Pakistan’ın seçkin din alimi ve müfessirlerinden olarak eğitimini Necef’te merhum Ayetullah Hoyi ve şehit Ayetullah Muhammed Bagır Sadr’ın yanında gördü.

hüccetülislam hac şeyh Muhsin Ali Necefi Pakistan’da “Camietül Ehli Beyt” ve “Camietül Kevser” gibi dini ilimler medreselerinin kurucusu ve Ehlibeyt Topluluğu Konsey başkanı, Osve eğitim sistemin ve bazı fakültelerin kurucusudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − four =