IRNA ve Kyodo işbirliği anlaşması imzalayacak

IRNA ve Kyodo işbirliği anlaşması imzalayacak

İslam Cumhuriyet Haber Ajansı (IRNA) ve Japonya’nın Kyodo News haber ajanslarının CEO’ları Dünya Medya Zirvesi sırasında multimedya ve teknik alanlardaki ilişkilerini geliştirmek için yeni bir mutabakat zaptı hazırlamaya ve imzalamaya karar verdi.

Ali Naderi ve Japonya Kyodo News Haber Ajansı Genel Müdürü Toro Mizutani ki haber ajansının birbirleriyle düzenli olarak haber paylaşımında bulunduğunu belirterek, IRNA ve Kyodo News’un teknoloji ve multimedya alanlarında deneyim paylşımı ve işbirliği için yeni alanlar belirleyeceği konusunda anlaştı.

İki taraf ayrıca Tokyo’da yapılacak OANA yönetim kurulu toplantısının gündemi ve ayrıntıları hakkında da görüş alışverişinde bulundu.

IRNA, Asya-Pasifik Haber Ajansları Birliği’nin(OANA) başkanlığını yapmaktadır.  Kyodo News haber ajansı ise bu birliğin bir sonraki toplantısına ev sahipliği yapacak.


5. ‘Dünya Medya Zirvesi’ Çin’in Guangzhou kentinde düzenlenmektedir. Bu etkinlik 2009 yılında Associated Press, Reuters, Xinhua, TASS, Kyodo vb. dahil olmak üzere bir dizi uluslararası medyanın girişimiyle kuruldu.

5. Dünya Medya Zirvesi’’ne 197 uluslararası medya yöneticisi katılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − two =