İnkılap Rehberi : Şehitler İran milletinin kimliğidir ve unutulmamalıdır

İnkılap Rehberi : Şehitler İran milletinin kimliğidir ve unutulmamalıdır

İslam İnkılabı’nın Rehberi, Onbin Doğu Azerbaycan Şehidini Anma Kongresi Merkez Karargâh üyeleriyle yaptığı toplantıda şunları söyledi: Şehitlerin akan kanının yerde kalmasına izin vermemeliyiz çünkü Şehitler İran milletinin kimliğidir ve millet kendi kimliğini unutmamalıdır.

İslam İnkılabı Yüce Lideri’nin 6 Aralık 2023 Çarşamba günü Onbin Doğu Azerbaycan Şehitini Anma Kongresi Merkez Karargâh üyeleriyle yaptığı toplantıda yaptığı açıklamaların metni , bugün Tebriz’deki konferansın yapıldığı yerde yayınlandı.

İslam İnkılabı’nın Rehberi Ayetullah Hamaney, bu toplantıda Doğu Azerbaycan’ı canından geçen ve şehitlerin yatağı olarak nitelendirerek, şehitlerin kanının yerde kalmasına izin verilmemesi gerektiğini çünkü şehitler İran milletin kimliği olduğunu ve unutulmaması gerektiğini vurguladı.

İslam İnkılabı Rehberi, şehitleri gençler için en iyi rol model olarak nitelendirdi. Böylesi parlak ve eşsiz olayların İran milletinin tarihi hafızasına kaydedilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca şehitlerin ruhu ve parlak cevherinin, İran milletinin tarihi hafızasına kaydedilmesi gerektiğine ve film, şiir, kitap gibi sanat eserleriyle gençliğe aktarılmasının gerekliliğine dikkat çekti.
İslam İnkılabı Rehberi, Azerbaycan’ı İran’ın seçkin kimliği olarak sıfatlandırarak, İmam Humeyni (ra)’nin hareketinden bu yana bu bölgenin şehitlerine değinerek şunları ekledi: “Azerbaycan’ın en yüksek değeri ve yüksek karakteri kutsal savunmada bulundular. Mehdi Bakeri, Hamid Bakeri, Ali Tecalayi ve Murteza Yağcıyan gibi önde gelen şehitlerin yanı sıra ülkenin 5 şehidinden ikisi Doğu Azerbaycan’a aittir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × one =