Han Yunus’ta İki Evin Bombalanması Sonucu 9 Şehit

Han Yunus’ta İki Evin Bombalanması Sonucu 9 Şehit

Acilnews’in yabancı basına dayanarak sunduğu habere göre; Arap medyası, Gazze Şeridi’nin güneyinde yer alan Han Yunus’ta Filistinlilerin iki evine düzenlenen bombalı saldırıda en az 9 Filistinlinin şehit olduğunu bildirdi.

Habere göre, Siyonist rejim Gazze halkına karşı işlediği son suçta, Gazze Şeridi’nin güneyinde yer alan Han Yunus’ta iki Filistinlinin evini bombaladı ve bunun sonucunda en az dokuz Filistinlişehit oldu.

El Cezire ayrıca Gazze Şeridi’nin merkezinde bulunan El Nusirat kampındaki bir apartman dairesinin bombalanması sonucu bir kadının şehit olduğunu ve çok sayıda kişinin de yaralandığını bildirdi.

Şahab ​​Haber internet sitesinde de rejim ordusunun Han Yunus’un doğusu ve merkezine yönelik topçu saldırısı ve Filistinli savaşçılarla Siyonist askerler arasındaki çatışmalara yer verildi.

Gazze sağlık otoritelerine göre, 7 Ekim’denbu yana bu bölgeye düzenlenen aralıksız hava ve kara saldırılarında 18.000’den fazla Filistinli şehit oldu, 49.229’dan fazla Filistinli de yaralandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 6 =