HAMAS’tan ateşkes açıklaması: Biz uyarız

HAMAS’tan ateşkes açıklaması: Biz uyarız

HAMAS, Uluslararası Adalet Divanı’ndaki soykırım davasında ateşkes kararının çıkması durumunda, işgal rejimi buna uyduğu müddetçe kendilerinin de ateşkese uyacaklarını bildirdi.

İslami direniş hareketi HAMAS, işgalci siyonist rejimin Lahey’de yargılandığı soykırım davasında yarın beklenen ara karara ilişkin değerlendirmede bulundu.

Güney Afrika’nın, başta Gazze olmak üzere Filistin halkına yönelik soykırımın durdurulması yönünde mahkemeye sunduğu davayı takdirle karşıladıklarını ve Uluslararası Adalet Divanı’ndaki davayı yakından takip ettiklerini belirten HAMAS, davaya ilişkin tutumlarını şöyle sıraladı:

“Lahey’deki mahkemenin ateşkes kararı vermesi durumunda, düşman ateşkese uyduğu sürece HAMAS hareketi de ateşkese uyacaktır.

İşgalci devletin esir aldığı Filistinli tutukluları serbest bırakması halinde HAMAS, tutuklu bulunan israilli esirleri de serbest bırakacaktır.

Siyonist düşman, Gazze’deki 18 yıldır süren kuşatmayı sona erdirmeli, nüfusa yardım ve yeniden imar için gerekli tüm yardımı sağlamalıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + sixteen =