Hamas: Uluslararası Adalet Divanı’nın kararına bir yürütme mekanizması eşlik etmeli

Hamas: Uluslararası Adalet Divanı’nın kararına bir yürütme mekanizması eşlik etmeli

Hamas, Uluslararası Adalet Divanı’nın Siyonist rejimin Gazze’deki kıtlığa son verilmesi yönündeki talimatına yanıt olarak yaptığı açıklamada “Bu karara bir icra mekanizması eşlik etmelidir.” dedi.

Konuyla ilgili olarak Hamas “Perşembe günü Uluslararası Adalet Divanı’nın Siyonist işgalci rejime yönelik, Gazze’ye insani yardım ve temel hizmetlere ihtiyaç duyulduğuna ilişkin kararına, uluslararası toplum tarafından bir uygulama mekanizması eşlik etmelidir.” açıklamasında bulundu.

Açıklamasında faşist ve cani Siyonist düşmanın açlığı sivillere karşı silah olarak kullandığını belirten Hamas”  Uluslararası toplumun, Siyonist rejimin etkisiz kalmaması için bu kararı derhal uygulamaya mecbur etmesi gerekiyor. Çünkü İsrail  kabinesi (rejimi), bu mahkemenin aldığı tedbirlere ve önceki kararlara rağmen, caydırıcı olmaksızın Filistin milletine karşı vahşi soykırım uygulamaya devam ediyor.” ifadelerini kaydetti.

Hamas açıklamanın son kısmında” Siyonist rejimin suçlarının devam etmesi, uluslararası karar ve kararların göz ardı edilmesi, Amerikan hükümetinin Gazze’deki Filistinli çocuklara ve sivillere karşı işlediği tüm suçlarda ortak olarak bu rejime sağladığı destekten kaynaklanmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Uluslararası Adalet Divanı (UAD) yargıçları oybirliğiyle İsrail rejimine, Gazze’deki Filistinli sakinlere temel gıdanın derhal ulaşmasını sağlamak için gerekli ve etkili tüm önlemleri almasını emretti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven + twenty =