Gazze’de Şehit Sayısı 18 Bin 608’e Ulaştı

Gazze’de Şehit Sayısı 18 Bin 608’e Ulaştı

Acilnews’in yabancı basına dayanarak sunduğu habere göre; Gazze Sağlık Bakanlığı, Filistinli şehit sayısının 18 bin 608’e, yaralı sayısının ise 50 bin 594’e ulaştığını duyurdu.

Habere göre, Gazze’deki Hamas hükümetinin Sağlık Bakanlığı, Gazze’deki savaşın 68’inci gününde bugün şehit sayısını 18 bin 608 olarak açıkladı. Bu açıklamaya göre yaralı sayısı 50.594 olarak belirtildi.

Gazze Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref El Kadara da, İsrail işgal güçlerinin son saatlerde Gazze’nin farklı bölgelerinde 16 yeni suç işlediğini, bunun sonucunda 196 kişinin şehit, 499 kişinin hayatını kaybettiğini ve büyük miktarda kayıp yaşandığını açıkladı. Ayrıca çok sayıda kurbanın hâlâ enkaz altında olduğu bildirildi.

Gazze’deki bu sağlık görevlisinin ifadesine göre işgalci İsrail güçleri, Kamal Adun Hastanesi müdürü Dr. Ahmed Al-Lot’u ve diğer bazı sağlık personelini tutuklayarak sorguya ve işkenceye maruz bıraktı. İsrail askerlerinin onları serbest bıraktığında Soubshan’a ateş ederek beşini yaraladıklarını söyledi.

Eşref El Kadara şunları ekledi: “İşgalci İsrail rejimi hâlâ kuşatmayı yoğunlaştırarak El Avda Hastanesi’ni hedef alıyor, su, yiyecek ve elektrikten mahrum bırakıyor, yaralı ve hastaların oraya ulaşmasını engelliyor ve biz onun saldırmasından korkuyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four + 9 =