Gazze’de Konutun Bombalanması Sonucu 30 Kişi Şehit Oldu

Gazze’de Konutun Bombalanması Sonucu 30 Kişi Şehit Oldu

Acilnews’in yabancı basına dayanarak sunduğu habere göre; Savunmasız Filistin halkına karşı işlediği suçlarına bir yenisini daha ekleyen Siyonist rejim, Gazze Şeridi’nin merkezinde bulunan Deir al-Balah’taki bir konut binasını bombaladı.

Haberine göre Arap medyası, Gazze Şeridi’nin merkezinde yer alan Deir al-Balah’ın girişindeki bir konut binasının bombalanması sonucu onlarca kişinin şehit olduğunu ve yaralandığını bildirdi.

Siyonist rejimin Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının üzerinden 2 ay geçti ve bu saldırılarda şu ana kadar 15 binden fazla Filistinli şehit oldu, 41 bin 316 kişi de yaralandı.

El Mayadin kanalının ilk verilere göre Deir El Balah’ta bir konut binasına düzenlenen bombalı saldırıda çoğu çocuk olmak üzere yaklaşık 30 kişinin şehit olduğunu, saldırıların şiddeti nedeniyle cesetlerinin parçalandığını bildirdi.

Bu bağlamda Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun (UNICEF) Gazze Şeridi’ndeki sözcüsü James Elder, bu bölgedeki insani felaket ve Filistinli çocukların durumlarının kritik olduğu konusunda bir kez daha uyarıda bulundu.

Elder, El Cezire kanalına verdiği röportajda şunları söyledi: “Gazze’de yardım dağıtımı için çok zor koşullar var. Bombardımanların yoğunluğu Gazze’ye insani yardım ulaştırılmasını engelliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − 2 =