Filistin Yönetimi Başkanı ve Suudi Veliaht Prensi Cidde’de Bir Araya Geldi

Filistin Yönetimi Başkanı ve Suudi Veliaht Prensi Cidde’de Bir Araya Geldi

Acilnews’in yabancı basına dayanarak sunduğu habere göre; Suudi Arabistan’a ziyarette bulunan Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, bugün Cidde’de Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile bir araya geldi.

Mahmut Abbas ve Bin Selman bu görüşmede, Filistin topraklarındaki son gelişmeleri değerlendirdi ve Filistin halkının meşru haklarının güvence altına alınması için çabaların sürdürüldüğünü vurguladı.

Filistin Yönetimi başkanı ve Suudi Veliaht Prensi, Arap barış planına ve ilgili uluslararası anlaşmaya uygun olarak Filistin için başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız bir devlet kurulması gerektiğini vurguladı.

Abbas ve bin Selman bugün, Hamas hareketinin liderlerinden oluşan bir heyetin Suudi Arabistan’da bulunduğu sırada bir araya geldi ve medya, Riyad yetkililerinin Filistinli taraflarla gerçekleştireceği istişarelerin neden eşzamanlı olduğunu inceliyor.

Hamas hareketinden üst düzey bir heyet, bu hareketin siyasi ofisi başkanı İsmail Haniye liderliğinde 17 Nisan Pazartesi gecesi Suudi Arabistan’a geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + 3 =