Emir Abdullahiyan: Siyonistler, medya mensuplarından nefret ediyor

Emir Abdullahiyan: Siyonistler, medya mensuplarından nefret ediyor

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan Gazze savaşında medya şehitlerini anarak Siyonistlerin medya mensuplarından nefret ettiğini söyledi.

İRNA haber ajansının bildirdiğine göre Hüseyin Emir Abdullahiyan Pazartesi gecesi X sosyal paylaşım sayfasında şunları yazdı:

“Dirençli Gazze’ye karşı üç aydan fazla süren acımasız savaşta 111 muhabir ve kameraman şehit edildi ki bu korkunç sayı tarihte benzeri görülmemiştir.”

“Siyonistler dünyanın duyarlılığından ve yargısından son derece korkuyorlar ve bu cani rejimin medya mensuplarına yönelik kin ve nefretinin temel nedeni de budur.” diyen Emir Abdullahiyan, medya şehitlerinin yüce ruhunu saygıyla anarak, Filistinli kahraman muhabir “Vael El Dahduh”un şehadeti nedeni ile başsağlığı diledi.

El Cezire TV kanalının muhabiri Hamza Vael El Dahduh ve serbest muhabir olan Mustafa Süreyya,  Pazar günü Batı Han Yunus’te Siyonist işgal güçlerinin saldırısına uğrayarak şehit oldular.

İki Filistinli gazetecinin Siyonist rejim ordusu tarafından şehit edilmesiyle Gazze Şeridi savaşında şehit olan gazetecilerin sayısı 111 kişiye ulaştı.

Vael El Dahduh’un oğlu Hamza, kısa süre önce Gazze Şeridi’ne düzenlenen bombalı saldırıda eşini, iki çocuğunu ve torununu kaybetmişti.

Gazze Şeridi’ndeki hükümetin enformasyon ofisi, bu iki Filistinli gazetecinin Siyonist rejim tarafından şehit edilmesini kınadı ve tüm muhabirlere, medya ve hukuk sendikalarına, Gazze’deki soykırımı durdurması için işgalci Kudüs rejimine baskı yapma çağrısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − 12 =